bir gercek. uzun entryler cogunlukla okunmuyor. zaten yuzde doksanlik kesim kitap ta okumuyor. sasirmamak lazim.
zaten okuma alışkanlığı olmayanların,sözlükteki entrylere karşı tavrını belirten cümle.
özellikle bilgi dolu entrylerin tamamen es geçilip oylamaya dahi gerek görülmemesi buna en güzel örneklerden biridir. nerde geyik başlık var uzun ve diyaloglu entryler dikkat çeker nedense. (bkz: biraz bilinçlenelim sözlük)
o kadar uzun yazmış muhakkak iyi bir şeyler yazmıştır mantığıyla;
(bkz: uzun entryi okumadan artı oy veren yazar)
affedilir ayrı ama başlık altındaki uzun entry'yi okumadan cevaben entry düzmenin affedilecek noktası yoktur. hayır madem okumadın, bi şey de yazma.. yok yazacaksan illa ki, senden önce ne denmiş bi oku, öyle yaz.

bak burada, gördüğüm saçma bi entry sonucunda yazanın aptal olduğuna değil, önceki entryleri okumamış olduğuna inanmakta olduğumu farkettim. hala bi umut besliyormuşum demek ki insanlar için, bunun farkına vardım şimdi..
o uzun entyr'i yazanın emeğine saygısızlık etmektir kanımca. he bu herkesin kendi tercihimidir? muhakkak ki öyledir, ancak yinede bir başlıktaki bütün geyik entryleri okuyup bilgi ve yorum sentezi yapılmış, üzerinde çok emek harcanmış bir entry'nin okunmaması entry'i yazan arkadaşa yapılan bir haksızlık, saygısızlıktır.
hayatın gercegi. alınacak, kırılacak, "zaten sen kitap da okumazsın" diye saldıracak birşey yok. kitap mı yazıyorsun ki kastın bu kadar diye karsı saldırıya gecerim bak, eni boyu bir entry yahu, her entry'i okumak için 15 dk zaman harcayamam ki ben, niye kızıyorsun? kişisel alma yani, hayata bakış açım bu benim.. esen kalın..
iyi de neden yazar oldunuz burada öyleyse?
Magazinsel, cinsel, komiklikli başlıklar için mi?
uzun oldukları için sarmıyo abi.akıcı bir dille aktarmak lazım okuyana.ewed
en başa ufak bir üşengeç özeti koymakla aşılabilecek bir sorunsal. aşağıdaki detayları da merak eden okur elbette. ha başa konacak özette aşağıya dönük merak ve ilgi uyandırabilmek ayrı bir marifet, o ayrı konu.
Üşenmemek lazım, her entry de bizden birşeyler bulabiliriz gözüyle bakıp,
içindeki bazı bilgileri emcüklememiz gerekiyor.