bugün

kendilerinden genelde boylu poslu dıye bahsedilir.
ekaterina gamova nın başı çektiği kategoridir.
bir erkek olarak bu kızların denge bozucu olduklarını söyleyebilirim rahatlıkla. sizden daha kısa kızlarla beraber olduğunuzda işleri idare etmesi daha kolay gelir; yolda yürümek, sarılmak vs. sizin kontrolünüzde gibidir. uzun boylu bir kızla beraberken kontrolü kaybetmiş hissi uyanır. örnek olarak sizden kısa bir kıza sarıldığınızda kollarınızla tam olarak kafasını sarabilir ve göğsünüze bastırabilirsiniz ve kız bundan rahatsız olmaz ama uzun boylu bir kıza sarıldığınızda göğsünüze bastıramazsınız, eylem sizin kontrolünüzden çıkar. evet her tarafta da eşit kontrol hakkı olur lafımız yok ama insan alışınca garip hissediyor işte efenim.
ayak numaraları 40tan başlayan büyük ayaklı bayan tipi.
Bulundu mu bırakılmamalıdır. Zor bulunur.
genellikle türk erkekleri tarafından "at" diye tabir edilen kız tipidir.
(bkz: endamın yeter)
kendinden uzun boylu bir erkek bulmak durumundadır ki liseye kadar da zordur bu olasılık.
(bkz: önemli olan boy değil işlev)
hayatı diğer insanlara göre daha zor yaşayan insanlardır. hayır yani anlamıyorum, napalım böyle yaratılmışız ama istediğim topukluları giyemiyorum yavrucum ben! türkiye'de yaşıyorlarsa çevresindeki insanlar tarafından resmen kısa boy kompleksine sokulan kızlardır. kısa boylu olmak isterler bazen sırf bu insansılar yüzünden. acımasız bodurlar.
(bkz: uzun boylu kızları severim ama benden uzun olmayacak)

(bkz: kurnaz insanı severim ama benden kurnaz olmayacak)
uzun boylu erkeklere çekici gelen kızlardır.
yolda yanyana yürürken gözlerine rahatlıkla bakılabilen kızlardır,uzun boylu erkek kişisi için güzel bir durumdur.huyu huyuna boyu boyuna sözünün çıkış noktası da olabiletesi yüksek kişilerdir kendileri.
son olarak güzide ülkemizde çok az bulunurlar.
iskandinav kızlarıdır efendim. 1.70'ten aşağısını görmedim.
ülkemiz sınırları içerisinde bulmakta zorlandığım hatun modeli.
not: 1.87cm boyum olduğundan ötürü 1.70 altı bayanlarla nokta virgül durumu oluşuyor.
dışarı çıktığında dikkat çeken, bu nedenle çoğunlukla kırmızı ruj bile süremeyen, topuklu ayakkabıya ömrü boyunca hiç bulaşamamış kızlardır. her dışarı çıktığında peşinden koşan dallama çok olur. bakmasındır o kızımız onlara, özgür olsundur, yüzünü yere eğip yürümesindir ama burası türkiye ne yapsındır?
ülkemizdeki uzun boylu erkekler tarafından tercih edilmeyen kızlardır.

bu er kişiler televizyondaki mankenlere hayran olurlar ama yanlarındaki uzun boylu bir kıza tahammül edemezler. hemen boy kompleksine girip "yaww hangimiz uzunuz, ben tuhaf oldum şimdi" gibilerinden tribe girerler. bu da benim "uzun boylu erkeklerdeki özgüven eksikliğinin fazla oluşu" tezimin doğruluğuna katkıda bulunuyor.
sokakta hep "noktalı virgül" çiftler görmekteyiz. yalan mı eksileme boşuna!!!
voleybolcu kızlar olabilme yetisini taşıyor olabilirler. evet.
candırlar.
birde topuklu ayakkabı giyince hepten gökdelen gibi olurlar. birde bunların biraz balıketlileri vardır ki bunlar hepten katana gibidirler.
sevgili bulmakta zorlanan kız tipidir.yakışıklılık bu kızlar için anlamını yitir uzun olsun yeter moduna girerler.aslında at gibi dedikleri model bu tip kızlardan çıkar.
benim gibi yakın arkadaşları da aynı ölçütlere sahipse dışarıdan çok dikkat çekmeyen kişidir. en azından sadece ben çekmiyorum ama velakin 1,60 lık kuzenle olduğum zaman deve cüce gibi oluyoruz.hoş boyumun uzun olmadığını hatta bazen kısa bile olduğumu düşünüyorum(1.75) ama sokağa çıkınca tüm bu tasalarımdan kurtuluyorum.*
Aynı zamanda turuncu, pes oynayan, rakı içen biriyse tadından yenmez.
aynı zamanda uzun bacaklı kızlardır.
boşnak olma ihtimali oldukça yüksek olan kızlardır.