bugün

ancak orta çağ kafalıların işidir.

şimdi kimse bu ramazanın geleneği demesin. sen geleneklerine bağlıysan bayramda, kandilde cep telefonu ile sms ya da e-mail göndererek kutlama yapmayacaksın ak şakirt. gelip eskisi gibi postayla ya da ev ziyaretiyle kutlama yapacaksın.

şimdi imsak ve iftar saatleri dakikasına kadar belli değil mi ? o bayram tebriği adetini teknolojinin armağanı cep telefonu aracılığıyla gelenek dışı şekilde yollamıyor musun ? ee o zaman da gene aynı telefonla davul çaldırmak yerine alarm kursana.
Cok modern gelecekse.. Klasik gitar esliginde uyanalim .. Seranatta versin davulcu farketmez.. Sastim kaldim sorunsali..
kandilde bayramda sms, mail filan konusunda dibine kadar haklı olunabilir. ama bu bir gelenektir ve değişemez.
Cağ uzay cağı da bizim en fazla el yapımı uydumuz var. Hulasa uzayla isimiz yok.
Geleneklerine bağlı bir toplumda yaşamak herkese nasip olmaz.
şu müzik aletiyle uyandırsin demiyorum.

ama.uyanmak isteyen dilerse heavy metal ile uyansin ama uyanmak istemeyen u yan dir il ma sin !!
yahu eski bir gelenek bu. kime ne zararı var ki?
yüzyıllardır suren gelenektir.

sorsan içinde bulunduğu uzay çağında atomu parçalıyor kodumun enteli.

geleneğine bagliysan teknolojiyi kullanmayacaksin yargısına sahip bir dingilin sayiklamasi.
iftar çadırı için sırada beklerken önümde yere çömelen rockçıları ve metalcileri, arkamda sırada bekleyen hallerinden belli oruçlu müslümanları, yandaki bankta elinde darwin'in kitabını tutan bir ateisti ve havada bizi kameraya çeken flycami görünce pek de garip gelmeyen durum. george orwell romanından fırlamış gibiyiz yemin ediyorum.
Davulu bekleyen mi kaldı? Davulla uyanan varsa da hakettiği içindir. Siz de kalkın koduklarım diyor kalkın da sahur yapın oruç tutun.
davulu ben calıyorum bu durumu da en iyi ben bilirim azizim. Hatta bir yarım saat sonra yollara düşeceğim ve pencerelerin altında inadına inat uzun süre pata küte çalacağım.
anlamı geçmiş bir uygulamadır.