bugün

insanı güldürür.

bunlar cv mv de hazırlar şimdi oturup.
Vermiyorlar ki zaten. Saha işleri, call center ve tezgahtarlık gibi işler hep uzaktan egitim mezunlarında. Ofis içi çalışabilen çok az (bir şekilde memur olanlar vs.) Halbuki uzaktan eğitimin nesi var ki? Tamam örgün okumak çok güzel bir şey de öyle hocalarımiz vardı ki? Seminer seminer gezip derslere çok nadir gelirlerdi. insan her iki şekilde de kendi kendisine ne kadar öğrenirse öyle mezun oluyor çoğunlukla ( yabancı dille eğitim veren büyük üniversiteler hariç)
Mesela bizim bir yakınımız yurtdışında yalnızca odtü mezunlarını işe alıyormuş. tabi aylık 80.000 lira maas veriyor en az. En azından yurtiçinde öyle çokta büyük olmayan şirketler uzaktan eğitim mezunlarına şans vermeli. Boşuna kasıyorlar bu kadar. insanlar para kazansa dil de öğrenir. Her seyin eğitimini de alabilir zaten. Kimse keyfinden okumuyor, paraları çok olsa özel üniversitede okurlar zaten.
olağanüstü durumlar olağanüstü tedbirler gerektirir. her bireyin olayları algılama biçimi öznel olduğu gibi, dönemin yarattığı kişisel travmaları da anlaşılmaya muhtaçtır. insanoğlu içinde bulunduğu tehlikelerle yüzleşmek istemediği için gelecekteki tehlikelere odaklanmak ister. buna bireyin olağanüstü durumdan sonra, işi nasıl bulacağını düşünmesi örnek verilebilir. bir çok firma bunu kendi çıkarlarına uygun olarak kullansa da, toplumsal travmaların toplu olarak regrese ettiğine ve travmaların birleştirici yönüne dikkat çekebiliriz. bunu kişilerin tercih etmediğini, maksimum verim almaya çalıştıklarına bakılırsa, yardımcı olmaya çalışmak bir borç olarak görülebilir.
Uzaktan eğitimli doktora düzlemiş GM şirketindeydim yakın zamana kadar. Zamanın kabulleri evriliyor gayet olağan.
Kardeşim ingilizce üniversite bölümü okudu ve ben evde oturup öğrendiğim ingilizceyle ondan daha iyi okuma yapıyorum ve daha çok kelime biliyorum. Siz gittiğiniz üniversiteleri bir halt zannetmeye devam edin * .