bugün

bazen götünüzün üstüne oturamamakla sonuclanabilir.
bayanların kullanmaktan çekinmediği hatta fazla kullanımdan aşındırdığı bir nevi acizlik, kendini bilmezlik, baştan savmacılık. bunun bir de sevişirkenki versiyonu var ki aman diyeyim bayanların en sevdiği izin ve onay anıdır.
1.si için;
- uyuyor musun?
+ hmmmmm!
- harika! aşkımm şu gördüğümüz kürk vardı ya
+ hmmmm...
- senin kredi kartınla alsam diyorum...
+ hmmmm.
- seni seviyorum bi'tanem.

2.si için;
+ oeeh oeehh
- aşkım
+ hmm?
- dur ya! istemiyorum.
+ noldu? nasıl ya? dur ne demek?
- o kırmızı ayakkabı...
+ kredi kartımın yerini biliyorsun, yola devam...
tatli uykunun bölünmemesi icin dogru ve seri cevaplar vererek bir an önce derinlere dalmanin sonucunda söylenen seyler.
normal bir kisinin girtlagini hareket ettirmeye usenmesi sonucu "himm" ses efektiyle yaptigi eylemdir.

simdi bu usengecligi usenmeden bilimsel olarak aciklarsak su sekilde oluyor;
akcigerlere alinan hava rolanti durumda olan bir kiside diyaframin da yapmis oldugu baski sonucu, hizli bir sekilde cikmak durumunda kalir. agiz-cene kaslarinin normal durumda ve dudaklarin kapali oldugu kosullarda, havanin cikacagi yon burun delikleri olacaktir. hava disari verilirken girtlagin cok az miktarda kasilmasiyla ses tellerinin titresimi rahatca saglanabilmektedir. bakin; himmm, himmmm.. m leri istediginiz kadar uzatabilrisiniz; yani bu demek oluyor ki uyurken bile milyonlarca defa evet denilebilir.

bunu biliyor muydunuz? "evlilik tekliflerinin 72,4% luk kismi uyku sirasinda ediliyor"

uyku olumsuz yanit almak cok zordur, cunku;
havanin disari cikmasi esnasinda, girtlagin seri hareketleriyle cigerden gelen havanin cikisina engel yapilarak cigerde ve diyaframda ters tepki yaratilir. milisaniyeler ile olculebilir bu olayi anlik ikinma olarak da adlandirabiliriz, ve yapilmasi gercekten usendirir. simdi gozlerinizi birkac saniyeligine kapatin ve kendizi uykunuzun en tatli yerinde arabanizin anahtari istenen baba yerine koyun; ihh-ihhh, yineleyelim, ihh-ihh. dikkat ettiyseniz ihh ve ardindan gelen ikinci ihh in arasinda yaklasik 0,67 saniyelik bir aralik bulunur, ve bu beklemenin yapilmasi fazladan enerji harcanmasi anlamina gelir, zordur ve usendirir. *