bugün

uyandıktan sonra kısa süreli bir panik yaşatacak durumdur. bir süre sonra dersten kalındığı kabullenilir. seneye görüşmek üzere dersin mevzusu kapatılmalı ve ileriki maçlara bakılmalıdır. *
şayet insan uyuyorsa o saatte olabilecek her türlü zaman sınırlı işi kaçırır. aptallık ise, uyanıkken kaçırmış olmaktır.
biraz daha uyanmasaydım bu sabah olan iktisat sınavımı kaçırdığımda buraya milyonlarca sayfalık yazı yazmama neden olacak durumdur.
(bkz: sinav uykusu)
Bünyenin gençten intikam alma şeklidir, çok şeytanidir.
gecenin yorgunluğunu fosur fosur uyuyarak çıkarırken,sabah bir anda uyanıp ''off lan bugün gitmesem mi acaba? '' tepkisi verilir.bir şekilde kalkma dürtüsü dürter ve yatagın kapıya yakın olan köşesinden dogrularak kapıya yonelinir.sag el kıç kaşır ken sol el kafayı kaşır vaziyette lavaboya doğru ağır adımlarla sersem sersem ilerlenir.sol el daha sonra penyenin içine girerek gögüsü kaşımaya başlar bir yandanda ''ilk dersi kaçırmışımdır zaten,sonraki derse gireyim hem o arada bir kahvaltı yapmış olurum'' düşüncesinde kendini lavabonun içine atar.aynada anlamsız bakışmalar sonrasında yüzüne su atılmış su darbesiyle kendine gelir ve;

- hay kafamı skeyim ne dersi, bugün matematikten finalim vardi.*
üniversite hayatım boyunca bolca karşılaştığım durumdur.

(bkz: bütünlemeye girer geçerim artık)
kişi uyanamadığı için final sınavına yetişememesi, sınavı kaçırmasıdır.

bugün başıma geldi, saatin alarmı mı çalmadı yoksa ben mi duymadım amk!
sabah 9'da olan idare hukuku sınavı, benim kalktığım vakit 9.40 suları...
uyuyakaldığı için sınava kendi yerine arkadaşını sokmak. yine de bütünlemeye kalmak.
bugun basima gelmis olay. sabah saat 9 da sinav mi olur lan. kalktigimda saat 11 bucuktu amk.