bugün

öğleden sonra acayip bir uyku bastırır fakat direnirseniz gece 9-10 gibi yatarsınız. ondan keyifli bir uyku da yoktur.
zararı beyninizin uyumaya en çok alıştığı saatlere göre değişir. Mesela her gece normal 11'de yatıp sabah erken kalkıyorsanız çok sıkıntı olmadan günü atlatabilirsiniz. Ama gün içerisinde bölük pörçük uykularınız varsa (bir saat kestireyim iki saat uyuyayım gibisinden) o saatlerde hayat size cehennem olur. Bu büyük resmi görebilirseniz, en azından o saatlerde bir yerde bir saat kestirerek yine tüm günü kotarabilirsiniz.
Yaş kaç devamsızlık kaldı mı bu devirde diye sordurur insana.

Önceden 2 günde 1 uyuyup uykusuz giderdim, uykusuz bilgisayar oynarken sildigim programları göz önüne alınca mantık işi değil yapmayın.

Birine ters bir şey dersiniz uykunuzu kaçırırsınız falan.
Herkese "hic uyumadim abi yaaaa" denilmelidir aksi takdirde sayilmaz.
An itibariyle gerçekleştirmekte olduğum saçma sapan eylem.
Her seferinde olaylar şöyle gelişir.

-Bi bölüm daha izliyim sonra uyurum.
-bi bölüm daha izliyim sonra uyurum.
-bi bölüm daha izliyim sonra uyurum artık
-neyse sonraki sezona yarın başlarım. Uyuyayım bari.
- ya şimdi bu saatte yatsam sabah kalkamam, derse gitmezsem devamsızlıktan kalıcam. En iyisi uyumadan gideyim de akşama erken uyurum. Uykum düzene girer.
- sabaha kadar diğer sezonu izliyim bari.

Okula gidilir gelinir.

- ya akşama kadar dayanamicam bir iki saat uyuyayım bari.

Gece yarısına kadar uyunur.

Aynı döngü devam eder.
bugün yapacağım eylem, yolo arkadaşlar boşverin amk.
uyumadan sınava girmekle eşdeğer olandır. bu bir kısırdöngü, yıllar sonra bile. **
yarın 9dan 11e kadar ders var. 1 de sınav, 2den 4e kadar da ders var. öbür gün de biyokimya sözlüsü var. uyusan bir türlü uyumasan bir türlü. neyse ki kütüphane sabaha kadar açık. ve neyse ki cuma gecesi beni meyhane beklemekte.
Bir de tümleyeni var bunun derste uyumak diye ikisi birleşirse nur topu gibi alttan aldığınız dersleriniz olur.
devam zorunluluğu yoksa yapmayacağım eylemdir.çünkü anlamam o dersi.
8.40 dersi beni bekler. Birde anons quiz var. 2.kısmı yazılmamış teslim edilecek ödev var. 3.30a kadar ders var.
bugün yine gerçekleştireceğim saçma sapan olay.

12de bitiyor ders geldim mi uyurum.