bugün

insana hayatı bezdirir, hayata sıfırdan başlar ve sıfırdan bitirir.

iş görüşmesinde, aşkvari meselede, okulda, evde kısacası aklınıza gelen her alanda insana büyük problemler yaratır.
kaderimizi, hayatımızı seçimlerimiz mi belirler seçemediklerimiz mi sorusunu akıllara getiren dezavantajlardır.

bugün utanıp da haykıramadığımız sevgimiz yarın kalp ağrısı olarak gelir.
elinden kaçırmalara sebep verir sevdiğin her şeyi, hep ezik olunur, insanların süpheli bakışları üzerinizdedir kimileri de utangaçlığı kabul etmez kendilerini sessiz insan etiketi basar, halbuki olay apaçık ortadadır...
utangaç değilimdir fakat toplumun bir kısmı tarafından -bu kelimeyi hiç sevmesem de- ezik ve öz güvensiz olarak görülürler. bununla da kalmayıp, eline geçecek olan fırsatları kaçıracak insandır.. eğer aşırıysa acilen utangaçlığı bırakması lazımdır.
hep kaybeder de tek bir kelam edemez. aşılması gerekir. yoksa insanlar üzerine çok gelir. Çıkarın pençelerinizi sizi yolanı yok edin.
utangaçlıktan ziyade çekingenliğin dezavantajlarıdır. çünkü utangaçlık dezavantaj derken hiç kimse size utanmaz arlanmaz biri olun demez yani. utanma duygusu insanda olmalıdır. ama hani bir söz söylemek isterken çekingen olmak dezavantajdır. tam ben diyecektim bile diyemezsiniz çekingen olmaktan. kötüdür yani. ben bunların ceremesini çok çektim. hanım biri olmak veya beyefendi biri olmak çok utangaç biri olmak demek değildir aslında. sadece bir topluma ait değil genel hayata dair örf, adet ve ahlak kurallarına uymak demektir. bunu söylemekle de kimsenin hayatına yön vermek istemekte değildir. bırakın kimseye aldırmayın isterseniz utangaç olun anasını satayım özetle dürüst ve vicdan sahibiyseniz yeter her şey kesinlikle.
güncel Önemli Başlıklar