hafta içi hergün fox tv'de oynayan akla ziyan dizi.

yakında 1000. bölüme ulaşacaklar galiba, belki de ulaştılar bile, bilmiyorum. ama bildiğim bir şey varsa o da hafta içi her gün yayında olan bu dizide olayların da kaplumbağa hızıyla gitmesi. günlük senaryonun her gün yeni ve yeniden tekrar edecek tarzda benzerlikler içermesi de cabası.

mesela bir herif var, ne zaman denk gelsem adam vurulmuş hastanede. bir kadın var devamlı ağlıyor çocuğu elinden alındığı için. yaşlı bir teyzeyle bir amca var. hep ya biri, ya öteki markete devamlı gidip geliyor, gidip geliyor.

oyuncularının içinde gerçekçi olanlar var ama daha önce hiçbir dizide izlemediğimiz için artık unut beniyle özdeşleştiler. bu nedenle ilerisi için dizicilik sektöründe iddiaları olur mu bilmiyorum.

tahminimce o saatlerde evde iş yapan ev hanımları ve sinek avlayan işletmelerin mensuplarından başka tv'de bu diziyi izleyen yoktur. şirinler'in senaryosu bile daha akıcıdır. hiç değilse onda senaryo her gün değişiyor, farklı farklı maceralara yol alıyorlardı.
10 ev kadınından 11'inin izlediği yarışma. Hatta bazı günler bu ev kadınları toplanır beraber izlerler bu diziyi. Sanatsal şekildede eleştirirler diziyi.*
Ananemin ilk bölümünden itibaren severek izlediği dizisidir. Misal daha bugünkü bölümde Emine bebeğine kavuşunca hüngür hüngür ağladı. E, kendisi bana ısrarla dizi gidişatını anlattığı için tarafımca da iyi bilinir.