bugün

evet yasaklansın..ben ve birçok arkadaşım kendimizi baskı altında hissediyoruz.. nasıl ki türbanla üniversiteye girecek kızlar, türbansızları baskı altına sokacaksa etekle giren bayan arkadaşlarımız da bizi baskı altına sokuyor.. psikolojik olarak kendimizi derslere veremiyoruz, acaba biz de mi giysek düşüncesi hep kafamızın bir yerlerinde.. farklılıklar açıkçası canımızı sıkıyor..

bu konuda acil önlem alınmasını bekliyoruz, yeni anayasa buna kesin bir çözüm getirmeli.. aksi takdirde türkiye'nin birkaç yıl içerisinde iskoçya olması içten bile değil..

(bkz: türkiye iskoçya olur mu)
(bkz: al bir de burdan yak)
(bkz: eteği kafana giy sende)
(bkz: bir taşla iki kuş vur)

zorunlu edit: yahu iskoçya da erkekler etek giyiyor allah allah..
her zaman icin turban serbest olsun insaninin kontr argumani.
sonuna kadar desteklediğim kampanya. hatta olmuşken pantalon da yasaklansın ki derslere don-pijama gidelim, intim bir ortam oluşsun demekten kendimi alıkoyamıyorum sevgili sözlük.

(bkz: sozlukle yuz goz olmak)
Neleri tartışıyoruz dedirten cümledir. 1960 larda tartışılmayan konuların şu anda tartışılması ilerlediğimiz kafa yapımızı değiştirdiğimiz anlamına gelmiyor. tamamen geri gittiğimiz anlamına geliyor o zamanlar korku veya baskı değildi bu konuların tartışımalmasının nedeni boyle bir sorun yoktu ortada çünkü türbanlı yoktu. Yurt genelinde üniversitede okuyan sadece bir türbanlı vardı. yaşadın mı nerden biliyosun demeyin okumak da yetiyor bazen. Hayır türbanlılar toplum dışına itilmiş veya üniversitede okumaya çekiniyor falan değildi sadece kadınlar ilkokulda kapanmıyordu. Kendilerini gerçekleştirdikten ve üzerinde düşündükten sonra ve bilinçli bir kararla kapanıyordu. Şu an ki kapalıların hepsi bilinçsiz mi hayır bunu da iddia etmiyorum sadece sadece mini etekle türbanı kıyaslayan zihniyet , doğar doğmaz saçsız bebeğine türban takan zihniyetle paralel gibi geliyor bana. kıyafet yasaklansın tek tip olsun üniversiteye peruk takarak girenler de bizler de mini etek giremediğimiz için mutlu olsun istedikleri buysa. ne diyelim. ben istediğimi giyiyorum herkes giysin demek kadar basit değil bu olay. türban dinin simgesi de değil artık bundan türbanlıların daha çok rahatsız olması gerekmiyor mu.
(bkz: Gülüyümde ayıp olmasın)
(bkz: gülüyorum hala buna)
anayasa dehası profesörümüz (!) Ergun özbudun paşazademize iletilmesi durumunda anayasa tasarısı kapsamında ciddi şekilde ele alınması muhtemel önerme.
(bkz: kaş yaparken göz çıkarmak)
üniversiteye giyinip gelmek yasaklansın.
(bkz: universiteler kapatılsın)
(bkz: medreseye turbansız girmek yasaklansın)
etek boyunu belirtmediği için kabul edilmesi mümkün olmayan bir istektir. türban takan kızlar kadınlar hep pantolonla mı gezmektedir? hayır.. etek giyeni de var bunların. e öyleyse? bana bunlarla gelmeyin kardeşim!
(bkz: turbanli kupeli mini etekli keci sakalli ogrenci)
(bkz: üniversiteye girmek yasaklansın)
tüm üniversitelerin dikkatine, aşağıda bulunan yeni yönetmelik; 2007 yılında uğraştığımız şu işlere bakaraktan ilişikteki kararnamelerle birlikte yeni yök kanunları olarak hayırlı ramazanlar dileriz, en büyük turkey şekerim.

-üniversiteye etek traşlı girenler eteklerini çıkarabilir, diğerleri türban takacaklar.
-top sakallılar sakallarını kesip kavanoza koyar ve girişte kapıdaki görevliye gösterirlerse içeri girebilirler.
-malezya ya gidiş dönüş bileti olanlar b kapısından içeri girebilir, iskoçya ya tek gidiş bilet alanlar finallere kadar kütüphaneden çıkamaz.
-içlerine sütyen, don, jartiyer gibi kıyafetler giyenler bu kapıdan giremez, ancak yeni yönetmeliğe göre, bu kıyafetler geometri desenli olurlarsa girebilirler. malum, geometri bilmeyen içeri giremez.
-eli s.kinde olanlar üniversiteye ellerini s.klerinden çekmedikleri sürece giremezler.
-aklı fikri seks yapmak olanlar, bu kural sizler için, türbanlılara ellemeyin, mini etekliler pazarlığa tabidir.
-hayatta en hakiki mürşit ilimdir, ama türban ya da etek giymiş bir ilimi, değil mürşit, çin de bile olsa gider yasaklarız.
-son sözümüz, 1920 li 30 lu yıllarda, bırakın ortadoğu avrupa yı, dünya nın bile ötesinde bir şıklıkta giyinen, asil ve zerafet sahibi ülkenin kurucu üyesi atatürk e;

atam, açtığın yolda, gösterdiğin hedefte hiç durmadan yürüyeceğimize, bu işlerle uğraşıyoruz.
(#2407091)
(bkz: yok artık)