bugün

5 senede zar zor bitirdiğimi ve 5 aydır işsız olduğum bana hiç bir artısı olmayan yazık 5 seneme dediğim bölüm.
ekonometri.org
2001 senesinde bütünlemeye kalmadan 4 senede, okulu uzatmadan, sadece bir kişinin * mezun olabildiği bölümdür.
iktisadi idari bilimlerin fiziki olarakda bilinir.
anlatılmaz , çeken bilir.
(bkz: EBRU ERTAŞ)
Diğer üniversitelerin hocaları tarafından büyük saygı duyulsada, bir türlü öne çıkamayan canımmm bölümümdür.
sacit ertaş & ebru ertaş gibi hocalar oldukça, bitirilmesi zorlaşan bölümdür.
Bir ekolar vardı, bir de Çekolar.
Ne günlerdi ya...
ekonometri bölümü barındıran okullar arasında en kamasutratik olanıdır.

zor ya da kaliteli şeklinde sıfatlandırmanın manası yok, sadece diğer okulların ekonometri bölümleriyle mukayese kabul etmez.
"uzatmadan bitirene madalya veriyorlar olm. takdirname neym." geyiği yapılan bölüm olduğu intibasına kapıldığımdır.
ülkedeki ilk ekonometri bölümü olduğuna dair bir şehir efsanesi vardı ki, bölümün aşırı kastırıyor olmasını öğrenciler buna bağlıyordu. 4 yıllık bir bölüm olmasına rağmen, öğrenci denilen mağdurların ortalama olarak 6 yılda bitirdiği bölümdür.
ohh çok kolay bi bölüm lan bu. böyle erkeksen taşşaklarını yaya yaya kadınsan göğsünü gere gere geçebilirsin. o derece... hele bir de kafayı sıyırtıp benim gibi mastera bu bölümde başladıysa kesin hem taşşak hem göğüs kombinasyonuna sahipsindir. yani bir nevi travesti olursun; gelen geçen -kadın erkek hiç fark etmez- her daim koyar çünkü.
yazarın dip notu: bu yazım götüme çok pis girebilir.
Sevdiğim, okuduğumdan dolayı mutlu olduğum bölümdür.

derslere gidip, derslere korkmadan çalışınca, o kadar da zorlamıyor. ha dersimiz kalmıyor mu hiç? Kalıyor tabi. Ama sonuç olarak başarı ders bırakmayla değil, o bölümden ne aldığınla ilgilidir.

Bitirince daha güzel yorumlar yapacağımı düşünüyorum. *
marmara ekonometri' den sonra sayılabilecek, iyi ekonometri bölümlerinden birisidir.
tek ders sınavında öğrencileri bırakıp boşu boşuna 1 senelerini harcayan hocalarıyla ünlüdür.
sadece "ekono" kısmı bile 4 yılda biten bölüm. "metri" kısmını hiç saymıyorum bile.
öğrenciler okulu bitirdiklerinde ne iş yapacakları merak edilen bölümdür.
4 yılda mezun olmaya başarabilene hawaii'de bir senelik tatil hediye edildiği konusunda rivayetler olan bölüm.
bütün uludağ iibf bölümleri gibi o kadar okuduğunuz halde hiçbir işinize yaramayacak bölümdür. değil ekonometri hiçbir iibf bölümünü uludağda okumanızı tavsiye etmem. ne sosyal aktivitesi var ne öğrencisi öğrenci ne de okuması zevk veriyor. keşke 4 sene önceye gidip de istemeden de olsa başka tercih yapsaydım. çok pişmanım çokkk...

not: sadece ekonometrisi değil, diğerleri de böyledir. ulusları bile bu durumdaysa düşünün artık.
hemen hemen herşeyi bilmem kaç hata ile bulan istatik ve iktisat karışımı aptalımsı bölüm. kalifiye değilsiniz gençler.