bugün

doğru tespitler bulundurmakla birlikte kendi içinde mantık karmaşasına yol açmış söylem. bu varsa (bkz: gözlerin sağır olması) bu da vardır (bkz: kulakların kör olması)(acaba sazan avına çıkmış bir entry midir diye düşündürmüyor değil.)
(bkz: kalp gözüyle duymak)
sağırlaşan kalp gözleriyle açıklanamayacak vaka. ayrıca bir de şu var ki "'hilal cebeci' başlığına 1239 entry girmişsiniz, nasıl olur da somalide açlıktan ölen çocuklara on entry girersiniz"in doğru bir soru olmadığı kanaatindeyim. insanın somalili çocuklar başlığına bir şey yazmaması onları umursamadığı anlamına gelmeyeceği gibi o başlığa yazmak da onların sorunlarına çözüm değildir. evet sosyal platformlarda bu tür konuları duyurmak bir yoldur; ancak kimse bir şeyler yapmadıkça (yani somaliye gerçekten yardım ulaşmadıkça) bu konuları tartışmak ve duyurmak da gereksiz olur.

demem o ki, sözlükte yazmıyor diye bir insanın somalili çocuklara ya da başka sosyal meselelere değer vermediği sonucunu çıkaramazsınız. aynı şekilde orada yazanların da çok değer verdiği sonucunu çıkaramazsınız. evet, değer vermediği için yazmıyor olabilir bir insan. ama değer vermediği halde "ay çok üzülüyorum bu somalili çocuklara" yazsa daha mı iyiydi diye sormadan edemiyorum.
kalbinde göz bulundurup onu sağır edebilecek kadar anlam karmaşası içinde yaşamaktır..

lakin;

(bkz: duyarlılık konusundaki hassasiyetini takdir ettim)
insanın temel ihtiyaçlarının başında gelen beslenme ve hatta sadece açlıktan ölmemek olan somalili insanların varlığına duyarsız kalma durumudur. yanısıra bu başlığı açan yazar gibi sol taraftaki başlık açan sözlük imamlarının da kalplerinin kör, sağır ve dilsiz
olmaları durumudur.çünkü burada yazarlara laf sokmaktan başka "peki sen ne yaptın" diye sorarlar adama.neden açtığın başlığın altını doldurmadın.