bugün

gündemdeki olayları görmezden gelip, tek çare yıllardır destekledikleri adam için son çırpnışlarını veriyorlar. ama açtıkları başlıklar über komik. kendileri de başlı başına troll ama daha onlar bilmiyorlar.
Bu bir a(ş)k işidir inanan insanlar her daim kararlılıkla devam eder aşık olduğun insanın noksanlarını say bakalım deseniz kaç tane sayarsınız? Bu aşk (akp) işte.Saygı duyun ama oyunuzla da belli edin ne yapalım ha bu yıl yüzde 45 -40 olur ama gene de alır.
sorun insanların, oy verdiği partiye a(ş)kı olmayan durumdur. önemli olan başlıkların süper ötesi kasıntı ve komik olmasıdır.
buyrun burdayım şeklinde cevap verilecek başlık.
(bkz: Mal la bunlar yeminle gerizekalı)
Savunulacak çok az yanı kalan bir partiyi savunmak için şekilden şekile giren seçmendir.

Aralarında mantıklıları yok mu? Var tabi. Ama en ön planda olanları çok komik, zaten kimilerinin de paralı oldukları ortaya çıkmıştı geçenlerde.
birçok akıllı olanını gördüm. fakat mitinglerine harbiden akıl kârı adamlar göremiyorum. akıllı seçmen bunu görüyor fakat ne diyebilir? hiçbir şey 'rey reydir' diyorlar. *
bugün başbakan konuşana kadar sarıgül hakkında hiçbir fikri olmayan ama sonra vahiy gelmiş gibi birden "sizde yolsuzluk yaptınız bi kere" tribine giren seçmen tanımıdır.
yolsuzluk kelimesini yeni öğrenen, öğrendikten sonra bilgi sahibi olmadan millete hunharca bok atarak fikir sahibi olanlar topluluğudur. tabii genellemiyorum.
başbakan ile ilgili başlıklara gelen eksi oylara bakılırsa, başbakanı otobüs üzerinde görmenin cesaretlendirdiği kitledir. neye cesaretleniyorlar, başbakanı desteklemeye.

arkadaşlar kimsenin başbakana falan itirazı yok. biz diyoruz ki, ortada yolsuzluk iddiaları var, bunların aslı var mı acaba? e savcılar da bunu sorgulamaya çalışıyorlar, polisinden savcısına tonla operasyon dönüyor. insan da şüphe ediyor tabii, suçsuz insanın daha rahat olacağını bekliyoruz.

diyeceksiniz polis ve savcıların muamelesi doğru mu? değil. ama doğru olmadığını ergenekondan beri yapılan çirkinliklerin her birinde söylerken sessiz olan insanlar niye şimdi aynı tepkileri veriyorlar da daha önce oh olsun diyorlardı?

ortada ciddi tutarsızlık var, bariz bir beceriksizlik var, yalancılık ve olası hırsızlık var. bu kadar şeyi nenenne diye dinlemeyip inadına bilmemne diyorsanız, biz bok çukurunun yanında olan biteni film misali izliyor olacağız. malum ülkede ağlaya ağlaya herşeyi kontrol altına aldınız bize yapacak hiçbir şey kalmadı. tuhaf olan, bizim kokudan burnumuz kırıldı ve bu pislikten arınmak istiyoruz da siz eşeleye eşeleye nereye gidileceğini sanıyorsunuz bir onu anlasam?
yaz beni!

hıaamına!
kahkaha atarak entrylerini okuduğum seçmenlerdir. *