bugün

öyle hemen herkes yazar olmayacak aga. azıcık sözlükte yazacak, çizecek, moderatörler o entryleri okuyacak, ona göre değerlendirecekler falan.

ama nerde.....

şu sol frame'in haline bakınca bile moderasyonun bir boka yaramadığını görüyorsunuz sanırsam.

edit: ulan inşaallah silik milik yemeyiz, bunların huyudur karşıt bir şey söyledikten sonra cezalandırmak.
sözlüğü tamamen kapatmak.
Yazar onayı nın 3 5 entryle değil daha çok entryle olması, kurallarla ilgili sorunu olan yazarların onaylanmaması ile bir zaman sonra ulusözlük medeni uygarlıklar pardon sözlükler seviyesine ulaşacaktır.
31 yaşındayım bu konuştuklarınız sikimde bile değil. benim için burası deşarj yeri gelir kafama trolleme yapıp çıkarım. daha ciddi takilmak isteyenler alternatif sosyal platformlara gidebilir. benim mesela efendi daha seviyeli takıldığım başka bjr sözlük hesabım var. Ama uzun zamandır sözlük ortamını samimi bulamadığım için aktif olarak kullanmıyorum. sözlük lan burasi fazla kasmayin amk. ciddi takılacaksan ekşi ye geç oraya geçemiyorsan itü ye git. hem itü mobil 10 numara ulu mobil yarak gibi affedersiniz. zall toprağam sende şu mobili bi düzelt la bu ne bi sike benzemiyor. adam gibi kanka listesi felan olsun doğru düzgün takip edemiyoruz kimseyi. sohbet muhabbet olmuyor. tam anlamıyla vur kaç sohbetlerin girilerin yeri burasi. onun için burda ciddiyet namumkun.
Yakıp küllerini kurbağalı dereye atmaktan geçer.
(bkz: uludağ sözlük çözüm süreci)
Saniyorlar ki

20 yaşındaki adamla (ben )

25 yaşındaki adam arasında
(25 in üstünlüğünde) bayağı fark var sanıyo

Lan burda 16 yasinda bisürü ergen var
Sen bana mi laf veriyon .
burada yazardan çok soytarı var, bir süre daha şans verip başka sözlük arayacağım.
24 yaşla sınıfta kaldığım durum.
bendim, bunu demokratik yollarla yapayım dedim ama iyilik yaramıyor.
(bkz: 400 şukuyu verin bu iş huzur içine çözülsün/#29024408)
Cok insan gordum 25 yasinda 5 yas zekada. Mesela sozluk modu ben olsam bu aptalca fikrinden dolayi sana silik atardim.
serbest çağrışım:

(bkz: çare sarıgül)
troller temizlenene kadar yazar alımının durdurulması.
yazar başına entry kotası konulmalı.

sözlükte kimse yazılanları okuma derdinde değil. çılgınlar gibi entry giriyoruz.

(bkz: yazar burada kendini eleştirmiş)
yazar alımının zorlaştırılması şeklinde cevap verilen önerme.
(bkz: şap)
yazar alımının durdurulup, akp lilerin siktiredikmesidir. o amına koduklarım bozuyor.
çok basit. sadece yaşı 18i geçen yazar olabilir. böylece ergenlerden kurtuluruz.
Bence ,üst katı aile salonu yapalım yoksa sözlük iflah olmıycak ha birde sözlüğe girebilinmesi için belli bir promil sınırı konulmalı çok sarhoş var.
artık şikayet etmeyi bırakıp sözlüğe katkı vermeye başlamak güzel bir başlangıç olabilir. ben de şikayet ettim sözlüğün halinden, moderasyonun tutumundan falan. ama gelin görün ki herhangi bir sonuç alamadık. o halde sözlüğün düzelmesi yine bize bağlı. şikayet etmek yerine bilgi içerikli entryler girip kavga dövüşü bir kenara bırakmalıyız. mümkün olduğunca troll başlıklarına entry girmemeliyiz. saçma sapan nicklerle gelen ilgi orospularına prim vermemeliyiz.

sonra yazarım yine.
aslında çok uzaklarda ya da uzun uzadıya düşünülüp aranmaması gereken çözümdür. basit bir hesap yapalım.

--spoiler--
bir günde sözlüğün kalitesinden, başlıklardan kaç yazar şikayet ediyor ? en az 10. bu 10 yazar şikayet ettikleri süreçte kaç bilgi entrysi girebilir ? 2 diyelim. günde 20, haftada 140, ayda 560 bilgi entrysine ulaşırız.
--spoiler--

dolayısıyla futbol fanatikleri ve troller kadar sözlüğü eleştirip çözüm önerisi getirmeyen yazarlar da sözlüğe katkıda bulunmaktan uzaktır. sözlük için hala çaba gösteren, bilgi entrysi giren yazarlar bulunmaktadır. sadece eleştiri getirip çözüm üretmeyen yazarlar bu yazarlara katılıp daha çok bilgi entrysi ürettikçe sözlük daha güzel bir yer halini alacaktır.

not: bu yorum hiçbir yazarı hedef almamaktadır. sadece sözlükten şikayet edip, sözlüğü eleştirip çözüm önerisi getirmeyen anlayışı sorgulamaktadır. unutulmasın ki sorunu yaratan bizsek, çözecek olan da biziz. *
Sözlüğe giriş bu kadar kolay olmamalıdır,
trollerden besleniyoruz anlayışı yıkılmalıdır,
ergenler elden geldiğince rencide edilmelidir.
Yazar alımının durdurulmasıdır.
Zall sözlük abazanlarina cinsel yardim yapsin.
-Ciddi kurallar
-yazarların, yazım yanlışları ile ilgili diğer yazarları özel mesaj ile düzeltmesi *
-hakaret, ırkçılık gibi başlıkların kapatılması. bu ifade özgürlüğü değildir.
-sıkı çalışan moderatörlerin, kendilerine gelecek eleştirilerden korkmadan hareket etmeleri.

kafidir.

edit: * *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar