bugün

3 aydır sözlükte olmamla fark edilen yüzde yüz gerçek durumdur.

henüz 3 ay olmuş sözlüğe geleli, ama burası evim gibi olmuştu. nedenini düşünüyordum, ulu sözlüğün evim gibi olmasının tek nedeni; uludağ sözlük yazarları idi. buradaki her yazarı kardeşim olarak görüyorum.

bir ulu sözlük yazarı burnu havalarda olan tiplerden değildir. en trollünden, en aklı başında ulu yazarına kadar herkesde fark edilen durumdur. bir derdiniz olduğunda paylaşabileceğiniz, sevincinizi anlatabileceğiz, özel mesajlarla ağlaşabileceğiniz yazarlar vardır burada. hatta siyasi ya da başka bir sebeple kavga ettiğiniz yazarın bile size kini olmaz. bir yazar ile makara yapsanız size kızmaz, ''dostum önemli değil, sen eğlenmene bak. ben kızmam böyle şeylere'' der. hakkında başlık açtığınız, uğraştığınız yazara en küçük bir özür mesajı ile af dilediğiniz yazarla bile tüm dertlerinizi anlatabilirsiniz.

yapmıştım bende bunu. bir yazarla uğraşmış, entrylerini ifşa etmiştim. ismi lazım değil, hata yaptığımı anladım, günlerce uyuyamadım. ertesi gün özür diledim, yaptığım hataları söyledim; bir sorun olmadığını tatlı bir dille anlattı bana. şimdi neredeyse hergün dertleşiyoruz.

burada kime mesaj atarsanız atın; mutlaka karşılığı gelecektir; atılan mesaja ziyaret daha doğrusu iadei ziyaret bizim adetlerimizden gelir. karşıdaki ulu sözlük yazarı bakmaz; ''ben bununla daha önce tartıştım, ne samimi olacağım'' düşüncesinde olmaz. seni şakirt, kemalist, kezban, gay, lezbiyen, faşist, komünist, anarşist gözü ile yargılamaz. bir ulu yazarı sana insan olduğun için cevap verir ve en güzel duygu budur işte.

aynı durum ekşide geçerli değil. sen farklı düşüncede bir yazara mesaj at bakalım, sana cevap verirse en adi ibneyim ben. hele daha önce tartıştıysan bırak cevap vermeyi, okumaya bile tenezzül etmez. farklı düşünceyi de geçelim hele o yazardan, aşağı bir nesilsen vay haline; sana öcü gözü ile bakar. hatta size cevap bile vermeyerek, kendini nimetten sayar. asıl nimetten olmayan kendisidir.

ama ulu sözlük yazarları öyle mi. ister 9. nesil ol, ister 10. nesil; birinci nesil yazar tesadüf eseri bulup, ona mesaj atsan bile mutlaka cevabı gelir.isterseniz deneyin, bu durum aslında bize; ulu sözlüğün ekşiden ya da diğerlerinden daha kaliteli olduğunu kanıtlar. biliyor musunuz, ben kardeşimle konuşmadığım konuları, burada konuşuyorum.

burada kendimi evimde gibi hissediyorum. bana bu duyguyu tattıran yazarların hepsine ne kadar teşekkür etsem az. kalbini kırmış olduğum yazarlar varsa özür diler, hakkını helal etmesini temenni ederim.

not 1: veda yazısı değildir. daha çok iş yapacağız, nice zirvelerde buluşacağız, milyonlarca entry gireceğiz. hepinizi gerçekten seviyorum lan.
not 2: kafam da ilk defa iyi değil, ayığım. yani alkol almadan yazılan nadir entrylerimden birisidir. ne yazdığımı biliyorum. bugün bir değişiklik yapıp, herkesin alkol aldığı günde ben ayık olacağım. deliyim ya,yine bir farkımız olsun anasını sattığımın kahpe dünyasında.
not 3: hepiniz gerçek birer kalp taşıyan, her şeyden önce gerçekten arkadaşsınız. hiç bir yazar ayrımı yapmadan söylüyorum: iyi ki varsınız.
uludağ sözlüğün diğer sözlüklere karşı tercih etmemdeki en büyük etmen olan gerçektir. çoğu yazarın uludağ sözlüğü tercih etmeleri arasında da bu gerçek yatmaktadır.
çok doğru. Uludağ sözlük yazarı ne ekşi sözlük yazarı gibi kasıntı ne inci sözlük yazarı gibi cıvıktır kıvamında samimidir.
doğrudur.

o kadar güveniyorum ki sözlük yazarlarımıza fotolarımı bile paylaştım. daha ne yapim amk. *
Doğrudur bir tane bile soğuk bir insana denk gelmedim.