bugün

çoğu yazarlarda bir çok psikolojik rahatsızlığın tıbbi müdahale gerektirecek şekilde olduğu aşikar. başta kişilik bozuklukları olmak üzere, kaygı, majör depresif, obsesif kompülsif, şizofreni, Şizoid, fetişist, cinsel sadizm gibi tanıların belirtilerini okuyoruz. açılan başlıklar ve girilen entrylerden bilinç altı yansımaları o kadar net ki sanki karşınızda yazarın psikolojisinin tablosu duruyor gibi.
bunların sebebi elbette Uzun dönemli, şiddetli ve dirençli düşünce ve davranış kalıplarıyla karakterize olmuş zihinsel bozukluklar. fakat temeline bakacak olsaydık eğer kalıtsal veya çevresel trejedileri görebilirdik. aslında yazarlarımızın içinde bulunduğu kültürel ve sosyal ortamında bir yansıması burada yazılanlar.

not : konu ile ilgili örnek bakınızlar entry olarak bu başlıkta toplanacaktır.
(bkz: kadınların v for vecihi ye verme eğilimi).
(bkz: üç)
evde tam bir kedi, sokakta maganda, yatakta yalnız olduğuma göre bir ortalama alırsak; sana puanım dokuz kanka.
mesela (#20335804) bu entry, amiyane bir söylem ile anlayacak olursak; çocukluğunda inşaata topu kaçmış kişi için örnek olabilir. yaşanılan trajedi neticesinde kendi cinsel kimliğine karşı duyulan güvensizliğin ötekileştirici reaksiyonları, cinsel Etnosentrizm ile ayyuka çıkması ile ortalama yıkıcı bir psikolojiye net örnektir. örnek entryi şunu der burada; "ben eş cinsel değilim bunu anlayın bakın ne kadar nefret ediyorum, manevi şiddet kullanıyorum" edası ve bunu içinde bulunduğu topluma kanıtlama çabasından başka bir şey değildir.
homofobikleri şiddet severler olarak tanımlayabileceğimiz gibi aynı zaman da antihümanist değer algısına sahip birey olarak da görmek gereklidir. şahsen ben antihümanizm tanımlamasını tercih ediyorum. bu kişilerin gizli cinsel karmaşıklar yaşamaları psikologların üstünde durduğu bir konudur ve psikoloji camiasında psikiyatristlik bir durum olarak tanımlanır.
(bkz: penisi 20 santimden küçük sözlük yazarı)
(bkz: cinsel seks yaparken penis ıslatan kız)
(bkz: uludağ sözlük jigolo ilanları)
sosyal fobik olabilirler.
(bkz: bacısı gerdekte kütürdetilen abi psikolojisi)
asabi ve sabırsız.
Hem sert hem sakin.
Daima mutlu.
Çan eğrisi varsa gelirim. Birilerinin işine yarasın ortalamayı düşürürüm.
huzursuz, mutsuz.
boş vermiş olmaktan mütevellit rahat ve hafif.
"ben ruhi bey nasılım
iyiyim, iyiyim."
kırılgan .
bazılarının şöyle bir başlık açabilecek kadar korkunç boyutta olduğu görülmektedir.
(bkz: kürt çocuklarının çirkinliği)
(bkz: emrinde cin veya ifrit olan insan) türevin de yüzlerce başlık var. başlıklar her şekil de açılabilir fakat dini imgelerin ve göndermelerin özellikle korku odaklı olması, bir takım hayali varlıkların gerçekmiş ve aksi düşünülemezmiş tarzında açılan başlıklardan anlaşıldığı üzere ; neden-sonuç ilişkilerinden yoksun oldukları çok açık. bunun yanında imkansız olaylara fazlasıyla bağlı, gereksiz endişe, korku ve sevgiyi özümseyememe gibi sonuçlar çok açık bir şekilde yazılanlardan anlaşılıyor.