bugün

türlü büyük sanatçıları akıllarına getirince kendini sanatçıdan saymayan kişilerin etkilediği durum. aklıma mimar sinan geldi, neyse dedim...
özellikle müzikle ilgilenen insan çok azdır ama nedense yüzlerce futbol yorumcumuz bulunmaktadır.
-unutma harun yazmak bir sanattır!
-unutmam abi de sen hep hakaret içerikli yazıyorsun...
-oğlum sanat dedim güzel sanat mı dedim neyse anlayacaksın zamanla.
-inşallah abi.**
(bkz: iyi oyanan futbol bir sanattır)

(bkz: uludağsözlük futbol yorumcuları derneği)
(bkz: ufyd)
(bkz: ağlamak istiyorum sayın seyirciler)
sözlüğün beni göreve çağırıdığı başlik.lakin kafayi kaldırtmıyorsunuz ki be abi.ayrica sanatçi demiyelimde, müzisyen diyelim biz ona .kendi hesabıma yani.
sanatçı sayısı az değil de mütevazi insan sayısı çok diyebiliriz. kimbilir belki de öyledir.
(bkz: uludağ sözlük teki masatenisçi sayısının az olması)
bir şeyleri illaki sanatçıların görmesi gerekiyorsa eğer, doğrudur azdır. ( gerçi bu konu hakkında bir bilgiye sahip değilim. ) ama; önemli olan bence yazarların aralarında bir şeyler paylaşması ve duyarlılığıdır. bu arada sanatçıdan kastımız umarım s.ktiri boktan şarkıcılar, program sunucuları ve tartışmayı bel altı vurmak sanan yorumcular değildir.

neden eksi oy aldığımı inanın anlamadım. sanırım sözlükte s.ktiri b.ktan sarkıcılar falan var. zorlarına gitti.
yazarların derhal sanat kurslarına, okullarına başlamasını gerektirir. sözlük bu halde kalamaz.
Hepiniz mebus olabilirsiniz, hatta bakan veya cumhurbaşkanı bile olabilirsiniz, ama hepiniz sanatçı olamazsınız!
sanatçı sayısı az değil, sözlükteki sanat anlayışı derin.