bugün

pek sevimsiz bir merak.
bakıyorsun bir başlık açmışsın. uzuuun uzun yazmışsın. altına iki satır bir şey karalamış adam, aklı sıra ayar veriyor. çok antipatik geliyor bana bu davranış, yazdığım şeyin okunduğunu bile düşünmüyorum böyle durumlarda.
adam başlığa bakıyor, aha diyor, tamam, ayar veririm buna; hoop, senin destan gibi entrynin altına bir cümle çakıyor, offf, dünyalar onun oluyor.
fazlaca ezik bir durum. yani bunun olumlu bir yanı yok. bulamıyorum. neden bir insan diğerini rencide etmek ister? başkasının omuzlarına basmaktan bu kadar zevk alır? gerçekten anlamlandıramıyorum.
gerçi bunu uludağ sözlük ile sınırlamak ne kadar doğru olur, ondan emin değilim. ekşi sözlük de dahil olmak üzere yazdığım hemen her sözlükte görüyorum bunu. sırf bana yapılıyor diye değil; başkasına yapıldığında da hoş olmuyor. yakışık almıyor. yapmayın a dostlar.
marka değeri böyle ucuz numaralarla yükselmez. sözlüğünü seviyorsan; ona böyle sahip çıkmaya çalışma. dışarıdan bakan birisi sürekli @2 entryleri görüyor. ya anket dolduruyorsun zaten ya da inci ruhu ile yazıyorsun.
bence hiç girme ayar verme işine. sen böyle daha güzelsin.
trollerin fazlaca bulunmasından kaynaklanmaktadır.

ayrıca ayar merakına ayar veren bir başlıkla bu akıma uyulmuştur.
bulaşıcıdır.
benim hiç işim olmaz diyen yazar bile günün birinde kesin ayar verir şuurlu ya da şuursuz biçimde.
gerçek hayatta kimse tarafından kaale alınmayan eziklerin ciddiye alınma çabasıdır.
(#19147598) no'lu Entryde görülen çabadır. Başlık o kadar saçma ki başka ne yazsan havada kalıyor.

Her zaman tutuyor mu bilinmez ama bazen inanılmaz saçmalıkta başlıkları entryleri görünce, ayar verme içgüdüsünün nasıl çalıştığını anlayabiliyorsunuz.
Açılan saçma sapan başlıklar karşısında yazarlarda ampul etkisi yaratan meraktır.