bugün

ulusözlüğü sıkıcı yapan en önemli detaylardan birisi bence.

sözlüklerin sadece bilgi kaynağı ya da düşüncelerini paylaşacak bir mecra olmadığını düşünüyorum. yeni insanlar tanımak için de güzel bir platform bence. bunun da en güzel adresi sözlük zirveleridir. fakat gelgörki ulusözlükte kıytırık birkaç organizasyondan başka hiçbir zirve düzenlenemiyor. düzenlemeye kalkışan olunca da ilgi görmüyor.

bunun birçok açıklaması olabilir tabii. ulusözlük yazarları asosyal tipler ya da beşparasız liseliler ya da insan içine çıkmaya utanan ucubeler, özgüvensiz insanlar olabilir haliyle. öyle değillerse bile insan ister istemez öyle olduklarını düşünüyor.

ama bir gerçek var ki gerçekten hiç eğlenceli değilsiniz. biraz aktivite, biraz enerji lazım bu sözlüğe.

not: herkes birinin isyan etmesini bekliyormuş anlaşılan. işbu entryden sonra zirveler ardı ardına patlamaya başladı. vay arkadaş!
nerde o eski zirveler klişesini akla getirir.
''bu değil, bu da değil, bu hiç değil, beni anlamıyorsunuz, insanların daha mutlu olacağı bir yer istiyorum.''
doğru bir tespit. aradan yıllar geçti halen itü sözlük kadar zirve yapamıyoruz.
yaptık da ne oldu... amk. içip içip evlere dağıldık...
uludağ sözlükte adama kıllı zirve yapılamamasıdır. zirve buldun da kıllısını mı arıyosun diye ayar verilir.
yazarların adam akıllı girdiler girerek uludağ sözlük ü okunabilir bir yer yapmamasından kaynaklanan durum. insanlar haliyle am göt memeden başka bir şey konuşamayan insanlarla biraraya gelmek istemiyor.
güncel Önemli Başlıklar