bugün

(bkz: bildiğin ibne)
lock yetersiz kalıyor galiba.

edit: burada da ağlıyorlar yarabbim yaa. sözlük bize bakmiyi tilililili *
Fikrine sağlık moderasyon.
yahu derdiniz nedir osmanlı tarihiyle. tarih konuşmak faşistlikle -ya da anlatmak istediğiniz şekilde ırkçılıksa- gidin ilber ortaylı'yı, yusuf halaçoğlu'nu mahkemeye verin. derdiniz tarihin konuşulmadığı bir toplum yaratmak. mustafa kemal:

-türk gençliği tarihini okudukça kendinde kuvvet bulacaktır, der.

evet tarihi çok seviyorum ve her okuduğumda tüylerim diken diken oluyor. sen tarih yapamadın diye mi çekemiyorsun demeyeceğim zira kurtuluş savaşı'ında bir kürt ağası, ingiliz ajan noel ve sadrazamın görevlendirdiği vali ali galip kendisinden m. kemal'i yıkmak için yardım istediğinde:

-mustafa kemal'e başkaldırmak ha! der ve bu sözü duymadığı şeklinde onları ikaz eder.

şimdi senin gibi birkaç zındık yüzünden millet tarih okumanın faşistlik olduğuna inanıyor ya da azıcık milliyetçiyse faşist olup çıkıyor. hadi canım önce ırkçılık nedir onu öğren sonra sözlükte yazar ol.
türk faşisti olmadıkları kesindir.
aslı astarı olmayan bir iddaadır. bence fazla bile demokratikler. mesela ben ermenistanda yaşasam ve böyle bir platformda desemki soykırım yoktur, götünüzden uydurmayın, liğme liğme ederler beni. siz ülke aleyhinde bu kadar faliyet gösterirken çok rahatsınız emin ol.
(bkz: hepimiz moderatörüz)
yanlış bir önermedir. çünkü söz konusu moderatörler bütün faşizan başlıkların tematik moda geçirerek aslında ne kadar da solcu bir hareket yapmaktadırlar. bu da bu önermenin yanlış olduğunun ispatıdır.

başkalarına faşist derken kendi faşistlik yapan insan...

türklerin bla bla.
kürtlerin bla bla...

eskiden bu tip başlıklar direk silinirdi. şimdilerde sadece tematik moda alınıyormuş.
şırnak saldırısında kürtlere olan kinlerini, nefretlerini, insana olan saygısızlıklarını, aşağılıklarını cümle aleme belli eden yazarlara gösterdikleri müsamaha ile bunu net şekilde göstermişlerdir. katliamı övenleri hala burada tutarak onların suçlarına ortak olmuşlardır.
(bkz: dikkat moderatör çıkabilir)
"pkk'lı mı olalım ?" gibi bir cevap verebilirler.