bugün

Efendim oncelikle sozlugumuzun degerini ve mukemmelligini anlamak icin diger sozluklere bir goz atalim.
bizi surekli elestiren, alay ettigini sanan meymenetsiz olusum olan itu sozluk mesela,
itu sozlugu acin bakin 10 dakikadan fazla kalamazsiniz, mahkeme duvari gibi, devlet dairesinin gri koridorlari misali.
adamlarin yuzunde nur olmadigi yazdiklari girilerden belli, gestapo sefi gibi sozlugu kim ne yapsin.
sozlukcu ciddi olacak tamam ama yeri geldiginde de gulecek, sakalasacak.

bir diger sozluk de camianin en eskisi hepinizin bildigi eksi sozluk, ama bugunlerde gercekten eksi limon gibi, binlerce insan takilmis pesine dokuzuncu nesil caylak olmus aylardir sira bekliyor, adamlar kalkmis 10. nesil almis, yani insanlarla alay ediyorlar, caylak olup aylardir sira bekleyen varsa onlara soruyorum, yahu arkadasim orada yazar olup ne yapacan, yazilanlar zaten yazilmis, simdi kalkmislar birbirlerini yiyorlar, ssg mis guruymus hepsi kerameti kendinden menkul adamlar, kucuk kucuk putcuklar, hatirlayin o cok begendiginiz otisabiyi, ajdarli programda suspus oldu,konusamadi kem kum etti gitti, ama sozlukde havasindan gecilmiyordu, uzun lafin kisasi, okumak icin eksiye girin ama yazar olmayi bosverin, eksiden cacik olmaz.

Butun bunlarin yaninda bizim sozlugumuz oyle mi, yazarlarimizin ekseriyati masallah canavar gibi cocuklar, akilli uslu adamlar, tabii hanim yazarlarimiz da oldukca basarili mukemmel entryleri var. maneviyatci yonumuz yuksek bizim yuksek, ahlaki degerlerimizin, orf ve adetlerimizin farkindayiz, en onemlisi islamla yani bizi biz yapan dinimizle barisigiz, bizim ateistimiz bile muslumanlara saygili, kusurlarimiz yok mu tabii var, ama bunlar halledilmeyecek seyler degil, , egitim seviyemiz yuksek bizim. kucuk yazarlarimiz da masallah hepsi afacan, neler yaziyorlar oyle, zehir gibiler tek kelimeyle, hem derslerine hem sozluge vakit ayiriyorlar, kisacasi mukemmlel bir yerde yaziyoruz, itu mitu bitmis bunlar, oradaki iyi yazar arladaslara sesleniyorum, gelin uludaga kurtulun, bana hak vereceksiniz, oh be dunya varmis burasi cennet diyeceksiniz.
(bkz: ben dünyanın en gözel karısıyam)