bugün

bazı yazarlar sayesinde güzel sözlüktü burası bir zamanlar, ama ne zamanlardı tam hatırlamıyorum. unutkan biriyim demek ki. şimdi bakıyorsun o güzel yazarlar gitmiş yerine dümdüz insanları getirmişler. hadi madem geldiniz, biraz akıllı olun da güzel başlıklar görelim sol frame'de. kreatif olun. aklınız fikriniz hep seks. seks mi oğlum burası? sektirin gidin.
Vize haftası ve bugün pazartesi. Herkes ders çalışıyor ya da sabah işe gideceği için uyuyor.
Temeline 100.000 saymışım kimi atıyorsunuz lan burdan?
Bazı başlıklar çok iyi bazı başlıklarıda ırkçı.
vay be şaka gibi, yazar olalı tam beş yıl geçmiş. son entryimin üstünden üç yıl geçmiş. net üzerinden yaptığım aramayla geldi, hesabıma girdim, mesajlarımı silmemiştim hiç, açtım eskilere baktım biraz. mesajlarda o kadar geyik yaptığımız eski badilere baktım, bir çoğu ya silik olmuş ya da çok uzun zaman olmuş yazmayalı.
kalanların ne yazdıklarına baktım, bazıları eşlerinden doğacak olacak çocuklarından bahsetmişler. dedim yahu en son hoşlandıklarına açılmayı düşünüyorlardı. vay be dedim durmadan. otomatiğe bağladım.

zaman kavramını oturtamadım, anlayamadım, planlayamadım. yukarda bahsettiklerimde anlaşılmayacak bir şey yok aslında. bir yıl bile çok uzun, kaldı ki beş sene koca zaman. badilerim artık genç değil benim gibi ve geçirdikleri evreler de olması gereken.

sözlüğün ben de yeri çok farklıdır. her şeyden ilk göz ağrım. ilk yazarlığım burda. sonra badilerim. çok güzel insanlarla tanıştım, arkadaş oldum, tanıdım. farklı hayatlara tanıklık ettim. bu sayede yurt odasında ülkeye açıldım, ortamları gördüm.

burda yazmaktan ve sözlüğün kendisinden soğuduğumdan o zamanlar hala sözlük olan itü'ye geçtim. orda da güzel insanlarla tanıştım, hatta sevdiğim, sevgilimle orda tanıştım. ama burası farklı, ilk göz ağrım ulu.

itüde de yazmayalı, okumayalı çok uzun zaman oldu. orası da artık sözlük değil. artık ikisinde de yazıyorum, hiç bir sözlüğü okumuyorum bile. sözlüklerin eski halini, internetin eski halini özlüyorum. yaşlı değilim ama eskiyi karşı hep bir ilgim var. ruhun yaşlı amk.

neyse. bu kadar da yazmayacaktım. badilerle olan mesajları okuyunca ciddi duygulandım. bir şeyler karalayayım dedim.
kürkçü dükkanıdır.
sene oldu 2016. uludağ sözlük 10 yaşında zirvesi falan konuşuluyor...

yahu arkadaşlar hala daha başlıklar "başlık/başlıktır" şeklinde tanımlayanıyor. lütfen yapmayalım. yapanları uygun bir dille uyaralım. sevelim, sevilelim. ilim irfan yuvası sözlüğümüzün tadını çıkaralım. bak böyle sosyal ortam lisede yoktu... üniversitede hiç olmadı zaten...*
kıymet...
Uludağ sözlük kendine has dili, literatürü yaşayan yaşatan interaktif platform.

Seçkinliği kendine haslığındandır.
Çeşit çeşit konularda kendi görüşlerimizi açıklayaabileceğimiz ve klavye dürrekliği yapabileceğimiz bir platform.
Yaş faktörü çok önemli. Adam bana "bu konuya liseye başladığımda bakacağım daha erken" diyor. Bu adam daha ilkokulda. Bundan am göt meme veya geyik dışında ne beklersin? O yüzden üyeleri suçlamak boşuna.

Birini suçlamak gerekiyorsa Zall. Prestij alanında çakıldık, rezil olduk bari para kaybetmeyeyim mantığıyla kimi varsa dolduruyor. Çok söylendi Zall'a, çok haykırıldı, görüyor okuyor üç maymunu oynuyor.

Sen ona sözlük kalitesi düştü diyorsun o gidiyor mobile şu uygulamayı getirdik diyor. Sen ona dışarda Uludağ Sözlük üyesiyiz demeye utanıyoruz diyorsun o gidiyor Sosyomat mıdır nedir eminim karısının bile izlemediği üç kişilik rating'e sahip programa çağırıyor. Sana o şarkının klibindeki gibi kulaklarını elleriyle tıkayıp lalala lalala lalala yok öyle bir şey lalal lalala diyor.

Burası böyle artık ya kabulleneceksiniz ya da benim gibi belirli süre ayrı kalıp ergen toksininden arındıktan sonra yine gelip stres atacaksınız; baktınız toksin seviyeniz yükseldi yine bir süre inzivaya..
görsel

bu ne lan bu ne!!!

çok uzun süredir aramızda maaşlı aktroller var, moderatörler uyuyor galiba, derhal silik yemeli bunlar.
Hahaha Ulan çok kıskanç adam var bu sözlükte. Gerci her yerde. En sevmediğim özellik. Bir de Pirana gibiler ibneler hemen linç ama piç olur bunların eti, yenmez.
özlemişim lan ibnecik *
moderasyonla en çabuk iletişime geçilebilen sözlük.

derdini yazsan bile insanıyet namına okuyup cevaplıyorlar.
Geldik ama bakalım. Federal kezolar rahat bırakırsa yazacaz çizecez.
Diğer şözlükler arasında çok fazla farkla kullandığım şözlüktür. candır, ciğerdir.
Maalesef akitlerin istilası altındadır.
Kopamadığım platform (bkz: çok seviyorum)
bunca sözlük arasında, en iyi insanların olduğu sözlüktür.
Kemalist ve ateistler olmasa daha kaliteli olacaktır.
Bildigin ergen yuvasidir. Yazarindan tut da trollune kadar, caylagindan moduna kadar. Dine ve kutsala saydiran ibneler bir tarafta, ataturk kemalizme giydiren gotoslar diger tarafta, daha baslik acmayi bilmeyen ilkokul terk picler otede ve en tuhafi ise liseli modlarin olmasi.

Aksamdan beri formata aykiri yiginla baslik aciliyor, hicbir modun sikinde degil. Ayni moderasyon gecen gun actigim bir basligi daha dakkasi dolmadan sol frameden kaldirmayi da biliyorlar. Basligi silemiyorlar cunku formata aykiri degil. Boyle de bir yonetime sahip. E oyle moderasyona, boyle yazarlar.
gerek önyüzünde gerekse data subdomaininde XSS açığına vs. sahip. Bulup pasladık zall bey'e.
Son zamanlarda tadı kaçan sözlük. Geceleri bir nebze kaliteli yazarlar kalıyor.
burdada liyakat sıfır. nedense şaşırmıyorum.
bazen bıkıp kaçasım geliyor ama normalde dışarı çıkmayan biri olduğumdan insanları tanıyamıyorum. sonra saf saf dolanıyorum. burada her türlü gerçekten her türlü insan var. bazen o kadar doluyorum ki. nefretleri ağır geliyor. ama olsun diyorum zaten insan gördüğün yok bak da insanları tanı. benim gibi bir asosyal için deney alanı adeta. kaç farklı insan çeşidi var ise hepsini bir arada inceleme fırsatı oluyor. deli etse de.