bugün

fenerbahçe'nin ve lig tv'nin kıçını kurtarabilmek için soruşturmayı çıkmaza sokan tff'nin türk futbolunu uefa'nın kucağına oturtmasıdır.
büyük bir ihtimalle türkiye futbol federasyonu'nun istediği el koyma hadisesidir efenim.
bakın kesinlikle böyledir demiyorum ama olması muhtemeldir.

futbol federasyonu fenerbahçe'yi küme düşürüme cesaretini gösteremediği için böyle bir yol izlemiş olabilir.
nedir o yol?

--spoiler--

biz federasyon olarak hiç bir şey yapmayalım, uefa gelsin olaya el koysun ve ne yapmak isterse yapsın.
bu durumda biz kötü olmayız, her şeyi uefa yaptı diyebiliriz.

--spoiler--

demek için böyle bir yol izlenmiş olabilir.
uefa'dan yetkililerin ilk etapta türkiye futbol federasyonu'nun acizliği sonucu futbol hukukunun gereklerini yerine getirmek üzere istanbul'a teşrif edecekleri ve soruşturmayı yürüten savcı mehmet berk ile görüşecekleri el koyma durumudur. galatasaray'ın ikâzlarını umursamayıp hatta ukalaca cevap verme cüretini gösteren federasyonun ne acınılası ve işe yaramaz bir kurum olduğunun kanıtıdır.
türk futboluna komple kilidi asıp gitsinler. bizi bu iğrenç durumdan ancak bu şekilde kurtarabilirler. birileri pisliğini bulaştırdı futbolumuzun üstüne ve ardından gelenlerde bu boku sıvazladıkça sıvazladı. sırf puan düşmelere ve ligden düşmelere karşı alınan - play off sistemi ve sınırsız yabancı hakkı- kararlar bu pisliğin hala nasıl sıvazlandığının birer göstergesidir.

uefa gelsin türkiye de futbolu komple yasaklasın. galatasaray'da gidip başka bir ligde oynasın. yoksa bu tff içerisinde mücadele ettiği sürece daha fazla bu bokun içine çekilmeye çalışılıcaktır.
BiR FENERBAHÇELi OLARAK ÇOK SEViNDiGiM BiR OLAY. ZiRAA YAPTIYSAK DÜŞELiM YAPMADIYSAK AKLANALIM. HiÇ BiR FENERBAHÇELiNiNDE BEN BU OLAYA ÜZÜLECEGiNi SANMIYORUM. BU ARADA TABiKi AYNI DUYGULARI BEŞiKTAŞLI TARAFTARINDA YAŞADIGINI DÜŞÜNÜYORUM.
(bkz: sikmeseler bari)
fenerbahçenin siki tutuşunun ilk adımıdır.
iki elimizle bir sikimizi doğrultamamamızın sonucudur...
uefa önce kendi kapısının önünü temizlesin sonra fenerbahçe'ye dil uzatsın.