bugün

etrafta bol bol olan tur. dövlet bize bakmir, devlet bize elektrik ödemiyir, zall bize entry girdirmiyir anann amı diyor sözlü oçlara bırakkıyorum.
anasin da suc yok abe ibnelik kendisin de o ananin hakkini odeyemez zavalli zorla bir dili ogret ondan sonra alay et buda demokrasi anlayisi adamlar akilli ya dunyayi kurtacak bilge halk. uzaya da gidebilirler.
az önce kendileri

(bkz: türkçeyi sonra öğrenmiş kürtle alay geçen oç) başlığını açıp sonra editlemiştir.

alay geçen ne demek yav ben dalga geçmedim bakın yanlış önermedir.
Aydınlı'nın gelivee, gidivee demesiyle, lazın celiyirum, cidiyurum demesiyle, izmirlinin geliyom gidiyom demesiyle dalga geçilince ses etmeyenlerin, hatta gülenlein zoruna gitmiş oc dir.
dili döndüğü şekilde , elinden geldiğince türkçe konuşmaya çalışan birisine yapılan büyük haksızlıktır.
ancak türkçeyi sonradan öğrenmiş pkklıyla alay ediyorsa bu arkadaş , takdir edilesidir.

her kürt, pkk'lı degildir.
her pkk'lı, kürt degildir.
herkesin bir popisi vardır. ( son cümle ortalığı karıştırmaya çalışan orospu çocuklarına gelsin)
(bkz: troll olmaya geldik)
türkiye de yaşayıp yollarında yürüyüp okullarında okuyup hastanesinde tedavi görüp türkçeyi sonradan*öğrenendir esas oç.
orhan çavuş.
yalan yok. kürtleri gram sevmem haz etmem. türkiyenin coğrafyasında yaşadıkları türk kimliği ile dolaştıkları sürece türkçe konuşmak, yazmak ve öğrenmek durumunda değil, zorundadırlar. demokrasi ile ilgisi olmayan sosyal bir konudur bu. kaldı ki yurt dışında yaşayan türk vatandaşları çifte vatandaş bile olduklarında, vatandaşı oldukları ülkenin dilini konuşmak ve o dilde eğitim almak durumundadırlar. Türkiye de türkçe konuşulur. kendi aranda istersen kuş dili konuş. çoluğuna çocuğuna da öğret ki özünü unutmasın. dalga geçilecek bir konu değildir dil meselesi. bu konu lazın, azerinin vb dili-şivesiyle dalga geçen standart türk kişisinin yaptığından daha az sempatik olmamalıdır. ama provakasyon yapmakta çok saçmadır.
5.küstahlıktır. sonuçta o kişi de bizim insanımızdır. hem sadece kürtler değil araplar da türkçeyi bazen konusamıyor
Kendini bir halt sanan ama aslında ciğeri 5 para etmeyen kendini insan sanan faşistin önde gidenidir.