bugün

(bkz: megri megri ağlama aney barış gelecek)
çünkü göte göt denmesi gereken durumlarda göte göt dendiği içindir.
bir zamanlar desek daha iyi olur çünkü artık durumlar değişti kürdlerin nüfusu her yıl artmakta ve ırakta türkmenlerin ağırlığı yok denecek kadar az. peşmergeler ırak askerine kafa tutacak güçte türkmenler kim oluyormuş haammına!
abdülhamitin petrolleri diyelim.

öyleki;

Abdülhamit petrolün farkında. Dönemindeki teknolojiyi kullanmıştır ve o teknolojiyi kullanarak veya o teknolojiyi kullananları bularak, ülkesindeki petrolleri tespit ettirmiştir. Ülkenin neresinde petrol olduğunu araştırtmış, yerleri belirlenmiş ve onları Abdülhamit kendi üzerine almış. Yani, petrolden haberi var, petrol olan bölgeleri tespit ettirip, özel mülkiyeti haline getirerek de emniyet, garanti altına almıştı. Çünkü dönemin sözde demokrasi dağıtan avrupa devletleri özel mülkiyete dokunmuyordu.
bazı arkadaşlarda yazmış yok kürtler daha fazla oyle böyle diye, tamam haklısınız şmdi böyle olmuş olabilir ama zamanında öz be öz türk toprağı türk memleketiydi, zamanla arapların türk düşmanlığı politikaları, son yüzyılda kürt işgalci politikası yüzünden baskı ve ölümle çoğu türk memleketini terkedip türkiyeye göç etti.
belki kürtlerin atalarının fosilleriyle elde ediliyordur o petrol, bu sebepten ötürü olabilir. vurmayın olum tamam, gidiyorum.
insanı sinir eden ve kana dokunandır.

musul ve Kerkük tarihi topraklarımız iken abd uşağı itler orada palazlandı. bölücü pislikler. abd köpekleri.
Küt böreğine kürt böreği denmesi gibidir. Tarih boyunca bir şey üretememiş, sahibi olamamış ırkın onun bunun malına göz koyması hadisesi..
şeyh saidçilerin, saidi nursicilerin ingilizler tarafından kışkırtılması ve hakkari'deki nusayri isyanları gibi olaylara neden olması sayesinde olmuştur efendim. abd işgalinde bir koyup üç alacağız diye barzani'yi beslerken üçün birini aldıran ve abd askerlerine dua edenler de atalarının mirasını devam ettirerek türkmeneli'ni peşkeş çekmiştir.
kürt petrolüdür. kiminin hoşuna itlerin zoruna gider.
halen devam eden türkmen soykırımı sonucu kürtçü faşistlere emanet edilen petroller üzerindeki hak iddiası.

(bkz: nazi altınları)
kürtlerin toprak taleplerine , anca yerin altındakini alabilirsiniz denmişti. kürtler yanlış anlamış petrole sahip çıkmış demek ki. yerin çok altı değil dostum , biraz altı.