bugün

sıklıkla yapılan hatalar arasındadır. cahillerin kafasına vura vura öğretilmesi gereken bilgidir. her konuda gelişi güzel ahkam kesiyorsunuz da bir zahmet önce kullandığınız kelimenin anlamına bir bakınız.

ırk konusunda hiç bir fikri olmayan insanların gelişigüzel kullandığı tanımlamadır.

türk'lük bir ırk değildir. fransız devrimi ile ortaya çıkan kültürleri ayrı ırk olarak ele alma düşüncesinin antroplojik ve biyolojik bir dayanağı yoktur

ırklar çeşitlilik açısından beyaz irk, siyah irk, sarı irk gibi ele alınmalıdır.

ırk ayrımı yapılırken meseleye antropolojik açıdan bakacaksak

1) beyaz irk
2) siyah irk
3) sarı irk

vardır. türk, kürt, çerkez, yunan gibi ırklar yoktur. bunlar kavram karmaşasına yol açmaktadır. etnik köken ile ırk kelimesinin zaman içinde eş anlamlı olarak kullanılması meseleyi içinden çıkılmaz hale sokmaktadır.

örneğin bir türk isterse annesi babası türk olsun dedesi ve büyük anneside türk olsun. ondan önce gelen atalarının ne olduğunu asla bilemez. bilse bile eninde sonunda bir yerde mutlaka başka etnik kökenler ile karışmıştır. bu yüzden etnik köken tartışmaları 21. yüzyılda anlamsızdır. artık sadece kendinizi nasıl tanımladığınız önem kazanmaktadır.
saf ırk safkan diye bişey kalmamıştır. hele ki bu coğrafyada bu imkansızdır.

kürt düşmanlığı yapanlar köken olarak bal gibi kürt olabileceği gibi türklere ateş püskürenler de köklerinde türklük barındırabilirler. bu yüzden günümüzde bu meseleler kişilerin kendilerini nasıl tanımladığı üzerinden veya kültürel olarak nereye entegre olduğuyla tanımlanmaktadır.
kürtler ırk bile değildir.
zaten olay burada sen kendini ne hissediyorsan osundur annemin babası çerkez anneannem arnavut annem kosava doğumlu babam malatyalı ben istanbul doğumluyum portekizde yaşıyorum eşim portekizli ve 1 yaşına girmiş bir oğlum var burada yazan hiç bir ülkenin yada şehrin herhangi bir anlamı yok benim için ben türküm.
renge göre ırk belirlemekten daha saçma bir zan değildir.

türkiye türkleri türk soyu'nun bir koludur.
kürtler ise karman çorman bir şeydir.
kendine ben bir milletim diyen millettir kurtlerde bir millettir.
güncel Önemli Başlıklar