bugün

az çok haklı kişi söylemi. yerleşip çocuk parası için 3536 çocuk yapan, almancayı doğru düzgün öğrenmeyen, çok zora düşünce dilencilik yapan insanları ben de alman olsam ben de istemem.
Bu kevaşe de bir gün türk bir gün kürt bir gün alman bi ebem olmadığın kaldı ag.
Bastan kendileri cagirdilar, oyle bir sey diyemezler. En fazla asimile ederler ki onu da pek guzel basariyorlar.
Türkler Almanya'da devlet kurmak istemiyor.
Alman bir yazarin veya benim oyle oldugunu dusundugum bir yazarin aci dolu sozler butunudur. birazda hayat kadini ve genel eve ugrayan erkek iliskisini hatirlatti bana hani isin bitince kalkip gidiyorsun ya , savastan sonra zaten almanlar bizi istemedi hic onlar bu is icin bize istek de bulunmadi. bizde koca avrupada guzelim baska ulkeler varken kalkip gittik almanyaya orayi yeniden insaa ettik ustune irkciliga maruz kaldik. e basiniza yikilsin o avrupa birligide , o zaman ben sizi gorurum gelirsiniz turkiyeye calismaya o zaman.
Türkler gelene kadar uzayda bir Almanya kurabilirler.
kaçak elektrik kullanmıyorlar vergileri ödüyorlar. la bu türkler size ne etti de böyle diyorsunuz.
son derece haklı bir istek.

evet, almanya almanlarındır. türkleri istememe hakları vardır almanların. tıpkı bizim de türk vatanında kürtleri istememe hakkımız olduğu gibi.

lakin ortada bir ayrıntı var sevgili arkadaşlar.

türkler almanya'ya, almanların isteği ve daveti ile gittiler ve almanya'nın kalkınmasında rol oynadılar.

ya kürtler?
kürtleri biz mi istedik?
sülük gibi yapıştılar türk vatanına, üstelik ne bir katkıları ne de bir dikili taşları var.

o yüzden türkiye'deki kürtlerin durumunu, almanya'daki türklerin durumu ile kıyaslamaya kalkmayın. almanya'da kaçak elektrik kullanan türk yok.
Sanki almanyada isveç kıvamında bir ülkede amk. Sizin götü boklu hanslarınıza kalmadık. Siktirip gideriz sorun yok.
1. Entry yazan arkadasa sorulmasi gereken bir soru peki almanya sizin gibi keko kürtleri istiyormu sorun bi ?
tam aksine almanya türklerden memnun, almanyanın kalkınmasını almanlar değil türk işçiler sağlamıştır, bunlar türkleri kürt gibi sanıyolar heralde. türklere kurban olun. sanal da kürtcüler ama gerçekte kürt olduğunu söylemez yüzü kızarır.
(bkz: almanların olmadığı bir türkiye istiyoruz)
ben de o türkleri geri istemiyorum..

siktimin ezikleri..
Kafalar bu amq .
https://youtu.be/jhzDe-X3d4Q
(bkz: i have a dream)