bugün

bbc'nin anketinden çıkan sonuç. çok gelişmiş ileri tek düze ırkçı "biz çılgın türklermişiz"a dayalı eğitim sistemimizin sonucudur çok şükür. insanlıktan çıktığımızı deniz baykal'ın karşısındakini boğazlayacakmış gibi konuşmasını dinledikten sonra daha iyi anladım. ne mutlu türküm diyene. diğerleri pislik. gerçi bbc anketin dünya halkarına "türkiyeyi seviyor musunuz" diye bile sormamışlar. "pakistanı seviyor musunuz?" diye bile sormuş türkiyeyi ciddiye alıp da sormamış. sonuç: hiç bir ülke tarafından ciddiye bile alınmayan köşeye sıkışmış bir ülkenin gururlu ve nefret dolu insanları. aşk ile çevk ile son bir kez: ne mutlu türküm diyene.

türkiye'de anket Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakir, Erzurum, Istanbul, Izmir, Konya, Samsun ve Zonguldak'tan 1000 kişi ile yapılmış.
yağmur oğlum!

bugün tam bir buçuk yaşındasın. vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. öğütlerimi tut, iyi bir türk ol.
komunizm bize düşman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. ruslar, çinliler, acemler, yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.
bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransızlar, araplar, sırplar, hırvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler yeni düşmanlarımızdır.
japonlar, afganlılar ve amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.
ermeniler, kürtler, çerkezler, abazalar, boşnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gürcüler, çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.
bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.
tanrı yardımcın olsun!

nihal atsız
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar