bugün

gidişatın göstergesidir.
sözlük okuyucusu bir arkadaşım özellikle bunu yaz dedi bana. ben üzerime düşen vazifeyi yerine getiriyor ve bu vatandaşımızın haykırışını sizlerle paylaşıyorum. iyi okuyun:

--spoiler--
bir türk'üm. laz, çerkez gibi kökenim önemli değil, kürt değilim.
iki üniversite bitirdim. bitirene kadar çok çileler çektim. fakirlik içinde okudum.
3 yıldır işsizim.
her yerde kürt kadrolaşma var. nereye gitsem ehliyete, liyakete değil. kürt değil diyerek bakıyorlar. bu sebeple bir çok başvurumdan avucumu yalayarak döndüm.
elektrik faturamı ödeyemedim. pazartesi elektriğimi kesecekler.
1 çocuğum var, daha bebek. dün ona bez alamadım. akrabalarımın yardımı ile geçiniyorum.
seyyar satıcılık yapmaya kalktım, önce kürt mafyası üstüme saldırdı. 8 - 10 kişi dövdü beni. sonra kendime başka yer buldum fazla göze batmayan. orada da zabıtalar saldırdı.
vasıflı insanım ve açım.
çok uğraşmama rağmen yeşilkart vermediler, oysa kürt komşum 12 saat içinde akrabalarına yeşil kart çıkarıyor.
bu ülkede ciddi anlamda türkler eziliyor. kürtler ise kollanıyor.
kürt uyuşturucu, mazot kaçırır, alkışlanır.
kürt olmayanlar ise elektriği geç yatırır 20 tl açma kapama cezası yer.
kürt hasta olmadığı halde tomarla ilacını bedavaya alır. oysa ben bebeğim hasta olmasın diye başka odada yatıyorum. çünkü ne kendimi ne de bebeğimi tedavi ettirecek imkanım yok.
uygulamalara bakarsanız bu ülkede kürtler 1.sınıf vatandaş. kürt olmayanlar ise 20. sınıf vatandaştır.

hal böyle iken hala kürtler eziliyor muhabbeti yapılıp, teröristler meşrulaştırılmaya çalışılıyor.

açlığımın sınırındayım.
ey sesimi duyanlar. patlamak üzereyim. bu ülkede ki ezilen milyonlarca türk gibi. gözyaşlarımı hep içime akıttım.
isyanımı hep yutkunarak susturdum. ama patlamak üzereyim.
eğer benim gibi ezilen milyonlarca türk patlarsa, oradan kaçsanız da kurtulamazsınız.
kaybedecek bir canım var. başka hiç bir şeye sahip değilim.
o canı ise daha adil bir dünya için feda edersem. o zaman seyreylersiniz gümbürtüyü.
allah aşkına, lillah aşkına, insafınız varsa, vicdanınız varsa, allah'ınız varsa, insanlığınız varsa, daha fazla üzerimize gelmeyin. çok kötü şeyler olacak.

--spoiler--

yazı aslında daha uzundur bir kısmını sizlerle paylaştım. yazıyı okurken gözlerim doldu. diyecek fazla bir sözüm yok. allah tüm zalimlerin belasını versin (amin)
Kaçakçılıktan kazandığı haram paralarla hoca bu şehiriçi araba bu da uzun yol arabası diye köpek gibi sırıtanların, binlerce gencimizi ekmeğini yiyip suyunu içtiği ülkenin topraklarında şehit edenlerin bütün bunlar yetmiyormuş gibi memleketin her köşesini parsellemeye çalışıp ekmeğini, rızkını arayana engel olarak daha çok ateş ya rabbi diyenlerin bu ülkeden defolup gitmelerinin zamanının geldiğini ifade eder.
sosyal patlama bu tip bireysel sorunların aslında toplumun sessiz çoğunluğunu oluşturanların genel sorunu olduğu zaman ortaya çıkar. bu tip bir örnek kimilerine göre ajitasyon olabilir ancak büyük çoğunluğu gerçektir.

şöyle ki, illegal aktivite ve ticaretin hukuki boyutundan korkan normal vatandaşın aksine kanun ve hüküm tanımayan, bu hükmü yedikten sonra da devlete savaş açan bir kesim var. çıkarı doğrultusunda devletten yardım bekleyen, istediğini alamayınca o devlete silah çeken bir zihniyet.

bu yapının içerisinde büyümüş birisi, ne devleti ipler ne de kanunu. bu şekilde yolunu tutturan grup işi büyütmek için adam alır. dolayısıyla da bu akranlardan seçilir. böylece bir sektör bir grubun eline geçmiş olur.

bir sorun olduğunda kanun gücüne başvurmak yerine kendi arasında kurduğu mahkeme ile işi çözmeye alışmış orman kanunları ile şehirde vahşileşen zihniyetin karşısında aciz düşmüş devlet politikasıdır aslında bu.

nasıl mı? töre cinayeti indirimi adı altında kanunun varlığı gibi. halen yürürlülükteki güncel yasanın şeklini bilmiyorum ancak bu yaza devletin kendi kanunlarını hiçe sayanlarına gösterdiği müsamma yani icazettir.

vergisini veren, elektriğini günü gününe ödeyen, ayın sonunu denk getiremeyen, bunun yanında ödemeyenlerin vergisini, ödenmeyen elektriğin parasını, verilen şehitin acısını sırtlayan sade vatandaştır. ezilen halkın karşısındaki ezen halktır aynı zamanda. gazetelerde kendini suçlu hisseder her seferinde ezilmişleri kendisi ezmiş zannettiği için.

işin gerçeği ezilmiş halk ezilmeye devam eden, aynı bacaklarla daha fazla yük bindirilen bizleriz. sağlık için her ay maaşından pay veren vergi veren, kalan maaşıyla aldığı her kaleme de vergi veren, kaçak elektriğin farkını veren, her geçen yılı aratan zamlar ile mücadele eden gene bizleriz.

bir vaaz bir poh poh ile dünyayı fetheden millet, bugün iki sırt sıvazlaması ile sırtındaki ağrıyı unutsa bile yarın dizleri çöktüğünde ayağa kalkacak gücü bulamayacaktır. cümleten geçmiş olsun.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar