bugün

ulan bir kere türkler madem orta asyadan geldi, orta asya türkleri dediğin çekik gözlüdür. şimdi şöyle bir alıcı gözüyle bakıyorum çevremdekilere; tiplerinde zaten bir meymenet yok. ee başta da dediğim gibi çekik göz desen o da yok. peki nerde bunun türklüğü? onu da düşündüm ben. ilk başta doğru olabilir türkler orta asyadan siktiri yiyince anadoluya göç etmişler. mevzu ondan sonra başlıyor. bir avuç türk olarak anadoluya yerleşen bu türkler yıllar geçtikçe soldan* avrupadan, yukarıdan rusyadan, sağdan kürtten aşağıdan afrika ve araplardan yemişlerdir. böyle böyle derken atalardan atalara ırklar birbirine karışınca ortada saf türk filan kalmamıştır. zaten bunların gözünü korkuttun mu dededen filan olaya girip atalarım aslında kürttü, aslında avrupadan göçtük biz filan derler.
Güzel kardeşim bak orta asya aslında Türkistan da neyse anadolu ile farklı yerlerdir güzelim.

Şimdi insanlar yaşadığı coğrafi koşullara adaptasyon sağlar yediğin yemekten soluduğumuz havaya kadar herşey genlere etkilidir.

Mesela buradan al 2 çerkez i götür Moğolistan a bırak birkaç kuşak sonra Moğollara benzer

Birde anadolu türklerini safkan olarak ele alamazsın kökeninde vardır başka milletler ama gen olarak altaic genler baksın bulunur

Bir insan kökenini mutlaka bilir mesela bizim arkadaş diyor ki ben türküm ama atalarım laz eyvallah diyoruz

Tamam da 3-5 türk geliyor koskoca yunan,ermeni ne varsa asimile ediyor birde köklü milletlerdir bunlar sonra geri mi gidiyor bırak allah ını seversen
görsel

Bu da abd nin yaptığı genetik araştırma genetik olarak en çok Özbekler,kazaklar,kırgız, Uygurlara sonra da ingilizlere yakınmışız.