bugün

evet bizim insanımızda böyle bir çaba var. anlamıyorum abi amacınız ne?

yabancı bir vatandaş 8 günlüğüne türkiye'ye geliyorum hangi operatörü kullanayım diye post atmış, bende "burada bombalar patlıyor, gelme evine dön" yazdım. tabii bizim milliyetçi insanımız durur mu? hemen beni linç etmeye başladılar, neymiş kara propaganda yapıyormuşum, turiste söylenebilecek en güzel şeyi söylemişim falan. çıkın ulan şu hayal dünyanızdan, sizin bu düşünceleriniz yüzünden ortadoğu ülkesi olduk. 2016 da avrupa da patlayan 25 bombanın 21 tanesi türkiyede patladı, başka ülkede değil. elemanın teki yazmış, küresel bir sorunmuş her yerde patlıyormuş. evet tam olarak böyle dedi. tam iktidarın istediği kafayı yaşıyor kendisi, böyle devam. Bu duyar kasan elemanlara ıraga ne bileyim afganistana başka nerede bomba patlayan bir yer varsa git desen evini arabasını satar yine gitmez, gelmiş aklınca şekil koymaya çalışıyor.

neyse tartısmayı görünce postu atan turist cevap attı "lübnandan geliyorum alışığım bombalara diye" doğru abi tahmin etmem lazımdı ortadoğu ülkelerinde yaşayan insanlardan başka kim gelir türkiye'ye? aklı başında olan gelmez.
Boş çabadır. Kültür farkı var en basitinden, medeniyet farkı,düşünce farklılıkları ve ülkenin dışarıdan rezil ötesi durumda görünmesi, hergün bir olayın olması
Dünya biliyor kötü olduğumuzu boşa çaba etmenin manası yok.
sen istediğini yap
içimizdeki hainler zaten aksini savunuyor ve yapıyor.
valla eskiden tayyip gelmeden önce daha kolaydı, almanya´da artık türkiye diyince akla tayyyip ve akgötler geliyo,

zaten alman turist de yok denecek kadar azalmış, turizmciler, şu koyduk mu
diyenler, yedi düvele kendilerini götleriyle güldürmüş, iyi olmuş.

yani işte artık alım gücü olmayan , ülkeye sadece yük olmaktan öteye gidemeyecek afganlar, pakistanlılar, suriyeliler falan güzel bulur türkiye´yi...

imaj çok zor kazanılan ve çok kolay kaybedilen birşeydir, ve türkiye "iyi" imajını artık kaybetti. bi daa nasıl kazanır, hep birlikte göreceğiz.
güncel Önemli Başlıklar