bugün

bu ifadede eğer türk kavramı türk milleti olarak kastedilse idi (türk, kürt, arap, ermeni, çerkez, laz vs. alt/etnik kimliklerine sahip türkiye cumhuriyeti mensupları, yani türk milleti) bu ifade sorunlu bir ifade olmazdı. fakat hepimizin de bildiği gibi (hoş, bazılarımız kabul etmek istemez) bu ifade cumhuriyetin ilk yıllarına aittir, yani bir ulus-devlet yaratma uğruna asimilasyon politikalarının uygulandığı bir döneme. o yüzden de burada kastedilen türkler, bildiğiniz türk ırkıdır. o yüzden de bu ifade ülkenin yeni kurulduğu sırada (çok uluslu imparatorluktan bir ulus-devlete geçildiğini unutmamak lazım bu noktada) belki gerekli olsa bile, an itibariyle saçmalıktır.
bu ülkenin istikbali için binlerce şehit veren kimlerdi yunanlarmıydı,fransızlarmıydı hayır.
türkiye için değil sadece tüm dünya da türk olmak o kadar zordur ki, bir yerde türküm demeye kalksanız aşağılanmalar sen suslar hadi ordanlar yükselmektedir. hangi millet ırkını söylerken bu kadar baskıya zorlanabilir ya da zorlanıyordur.
balkanlarda türk olmak ezilmektir, kafkaslar da soykırıma uğrama sebebidir, çin de hem soykırım hem asimile edilme sebebidir, avrupa da öcü ve ilk fırsatta yok edilmesi gereken bir millettir.

nedendir bu millete olan bu kadar baskı zulüm ve sindirme politikası, neden çoğu ırk'a size yaşadığınız toprakları vaadediyoruz diyen zihniyetler türkler için hiç bir toprağı uygun bulmamaktadır.
sorulması ve düşünülmesi gereken en önemli nokta burada tarih illa ki övünme sebebi değildir amma bazıları çok iyi bilir ki bu asil millet ne zaman silkinip dünya ya açılmaya başlarsa işte o sömürgeci tarafın ekmeği elinden alınmıştır.
istenmez tabi ki söyleyemezsin türkiye türklerin dir diye bu vatan altın da bu bayrak altın da yaşayan her millet kadar bu ülke türklerin dir de.**.
türk ismine gıcık olan bir avuç bölücü zihniyetin ortaya attığı söylemdir. yakında bunlar akp'den aldıkları güçle neden türkiye ki demeye de başlarlar. osmanlı ismini kullanmaya devam etsek daha bi hoşlarına giderdi.
bütün evren kenan evrenindir kadar salak bir cümle. Avrupada da turkey diyorlar o zaman ülkeyi hindilere verelim..
toprak sahipliği açısından bakarsak %90 oranında önerme doğrudur. türkiye türklerindir. vatana hizmet eden, gelişime katkıda bulunan her kişi yahudi, kürt, çerkes, rum farkı gözetilmeksizin toprak sahibi olupta bir allah kuluna faydası olmayan türk kişiden daha fazla vatana sahiptir.
türkiye: türklere ait ülke ülke vatan veya toprak . içinde kürt rum ermeni arap şu bu var mı ? yok. daha nesi tarışılıyordur .
türkiye tabi ki türklerindir.

Ne mutlu türküm diyene!
türkiye türkün, kürdün, lazın, çerkezin v. s türkiyede yaşayan tüm halklarındır.
türkiye, anadolu ve trakya topraklarında yaşamını sürdüren bütün halklarındır.
hepimiz kardeşiz ulan. sıçtırmayın başlığınıza. barış zamanı birbirimize düşünüyoruz o kadar. bir kurtuluş savaşı çıksın görürüm her bir yiğidini bu toprakların. ölürüz be ölürüz !
daha 90 yıl önce kol kola ölüme gitmedik mi ?
bir deprem oluyor kenetleniyoruz, bir deprem yetiyor bizi el ele tutuşturmaya.
ona ayrıl buna ayrıl atomik parçaladınız güzide toplumu !

bu arada kürt kardaşımda kabul etsin pkk uyuşturucu kaçakçısı, organ ticaretçisi, silah kaçakçısı, kadın, kız, bebek, yiğit, erkek... dede katilidir, derdi bir zümrenin refahı filan değildir. pazara dayalı oynayan silahlı şerefsiz ticaretçisidir. onun ben alıcılarının amına koyum !
kesinlikle saçma bir ifadedir. türkiye türklerin olduğu kadar türkiye'de yaşayan diğer vatandaşların da ülkesidir. kafatası milliyetçiliği yapıp durmayın burada. ona bakarsanız kadıköy sadece kadıköylülerindir. böyle saçmalık olur mu? gazetede yazan üç kelimeyi üç cümle diye nitelendirdikten sonra devamını okumaktan aciz olan laubali sunucu ilk önce gidip "sözcükte anlam" dersi alsın. bu ne biçim bir milliyetçilik anlayışıdır? sırf şov yapmak ve şöhret olmak için yapılan bu ahlaksızlık nedir? mantığı ve düşünme yetisi olan bir insan ilk önce okuduğu cümleyi doğru anlamalıdır. koymuşlar oraya bir sunucu, cümlenin tamamını okumadan atıp tutuyor ve ahkam kesiyor. buna milliyetçilik mi diyorsunuz? buna türklük mü diyorsunuz? ben buna ahlaksızlık diyorum!
türkiye elbette türklerindir.

türkler sonuçta bin yıldır yüzlerce cephede çarpışıp düşerken, mezopotamya mağaralarında ilkel bir şekilde üremekle sayısını çoğaltan o halk, türklerle eşit olamaz.
buna ne allah razı olur, nede vicdan sahibi insan.
türkiye türklerin değildir. türkiye bir toprak parçasıdır. toprak tanrınındır. insanda tanrınındır. taraf gazetesi de kutsal kitaptır. yazarları imamlardır. bu sözlükte yazarların değildir, tanrınındır. bu dünyanın malı bu dünyada kalır felsefesine mi girdim u lan beynim şaştı.
(bkz: ismail türüt - türkiye türklerundur)
Bazı arkadaşların bu vtryi programında yayınladığı için okan bayülgeni eleştirme sebebidir. Abi anlayamadığım bir şey var. Taraf gazetesinin bu ince sözlerle ne anlatıp ne anlatmadığı hiç önemli değil. Taraf gazetesinin neden ucu bu kadar açık bir cümle kurduğu önemli. Madem saçmalığa saçmalık diyeceksin. Madem Okan bayülgen gibi popülist olmayacaksın, kendini ona buna alkışlatmayacaksın; o zaman abi adam gibi yazı yazacaksın. Türkiye Türklerindir saçmalığı ile başlayan bir yazıyı, Gandi de olsa popülaritesini arttırmak için kullanır, yırttırır, alkışlattırırdı !

Sen hani sütten çıkmış ak kaşıksın ya. Okan bayülgen Anarşizmin arkasına sığınmış popülist bir medya maymunu ya. Bizde burada omurilikleri alınmış beyninden yoksun bırakılmış insancıklarız. Hiç bi sikimden haberimiz yok !

Şimdi 50 tane açıklama yapsanız. Kim sikler sizi ?

Sözlerime burada son verirken bir mani yazmak istedim...

Öptüm
Çaktım
Bye
Fazla Tartışılmış saçma saçmalık. Tabii ki saçmalık? türkiye tabii ki türklerindir, tamam, sorun bu değil, türkiye "sadece" türklerindir, deyimi. Bazı gapşillerin bu söyleminde gerçekten büyük bir bozukluk var. Ne türkler biliyoruz ki, kendini devletin dostu gösterip, ben iyiyim, onlar kötü, onlar şeriat getirecek deyip, "onlar" ı astırdılar; bununla birlikte de darbe yaptılar, sonra da "ne mutlu türküm diyene"
Neyse konumuza dönelim, evet türkiye türklerindir, ama aynı zamanda türk olmayan onlarca vatandaşındır da. Kendini türk benimsemiş türk gören, türkiye için art değil iyi şeyler düşünen herkesindir. Bazı zihni bozuk, "milliyetçiler" işin aslını düşünmeden hemen taraf gazetesine saldırıp, kötülüyorlar. o muhabir arkadaş daaa, zaten ne dediği belli değil, o ayrı, aklı sıra taraf gazetesini milliyet düşmanı gösterip, kendini milletini seven, iyi, namuslu biriy-miş gibi gösteriyor. Kardeşim önce bir düşün, altında binlerce kefensiz yatanı, ve bu masum söylemi. Taraf gazetesinin bu söyleminin altında elbette bir kötülük yatmıyor. Anlatmak istediği şeyi anlayan anlıyor, anlayamayan anlamıyor.

Ayrıca okan da programında bir gazetenin yırtılmasını alkışlattığı için kınıyorum. Ama kınamak ne haddime, koskoca knbylgn dimi yani...
bunu belirteyim de, okan hayranıyım her zaman, böyle yapmasını da o anki dalgınlığına bağlıyorum. canım o benim ya.
ismi türkiye olan ülke için türklerindir ifadesini saçma bulan denyoya ne denebilir diye düşündüren söz.
doğru bir ifade değildir. türkiye türklerindir.
gizli faşist söylemi. neredeyse her entrymde dile getiriyorum yine getiricem. "ne mutlu türk doğana" değil "ne mutlu türküm diyene"'dir. kafalarındaki faşist düşünceleri atamayanlar bunu anlayamazlar. ordaki türklük, ırk değildir. bir düşüncedir, bir aidiyettir. türkiye'de yaşayanlara türk denilir. bu, ırk üstü bir olgudur. yoksa ben de yüzde yüz türk değilim, sen de. kapiş?
asya asyalıların, küçük asya küçük asyalılarındır.
Her geçen gün karış karış toprağının yabancılara satıldığı ülkemin Türkiye olarak adlandırılması zoruna gidiyor di mi? Haklısın tabii, bize ait ne kaldı ki? Benim de*satılmak pek hoşuma gidiyor. (!)
buna saçmalık diyenlere döşeyesim gelse de bsg.
1000 yıldır bu vatan için en çok şehit, uğraş veren, çaba gösteren, savaşmadığı yıl sayısının sayılı olduğu türklerdir bu vatanın sahibi. diğerleri ise bu vatanda yaşayan azınlıklardır, bu kadar net.
(bkz: Türkiye Türklerindir gerçeği)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar