bugün

türkiye tarihinde hiç ateist başbakan olmamıştır o yüzden şu anda hiç bir isim verilemeyecektir.

bir gün islam iyice radikalleşip ülkeyi uçuruma sürüklediğinde türk milleti arap örfünün hiç bir yararı olmadığını anlayacak ve eski türk adetlerine dönerek laikliği destekleyen ateist bir başbakanı başlarına getirecektir.
tayyip olması kuvvetle muhtemeldir.
taçsız kral pele...
muhammed ali kleydir kendisi. bindoooozyüzelliyedi yılında seçilmiştir. belki de seçilmemiştir kime ne ak.
müslüman olduğunu iddia eden bir başbakan'ından eminim ki daha hümanist ve birleştiricidir.
henüz gelmemiştir. birde yahudi değil ateist diyo. sazanlar ufaktan oltada.
din istismarı ve siyasal islamcılıkla siyaset yapmanın yasaklanacağı, yani gerçekten laik olacak bir türkiye'de mümkün olabilir.
yani mevcut durum ve dönemde imkansız.
var olması inançlı olan toplumun geneli açısından sorun olmayacaktır. en azından benim açımdan. tabi kalkıp din harekatı gerçekleştirecek bir mantıkta olan adamlardan biri olacaksa, zaten bu tip adamlar muhtar bile seçilemez, kaldı ki başbakan olsun.
ayrıca aç horozun rüyası gibidir. ambarda olduğunu düşünmek gibi yani. ateist rüyası işte. salyalarınız akmaya başlamış, ağzınızı silin. çünkü böyle bir şey hiç olmayacak -bak dedim, olmasından rahatsız olmam- ancak bu şovenist kafa var oldukça sizde bu imkansız. başlamışsınız din sömürüsü bilmem nesi diyerek siyaset yapmaya. kafanıza tüküreyim.
kim olduğu belli değildir. kimsenin kalbinin derinliklerinden haberdar olamamaktan kaynaklanır.
inönü olabilir.
ben ölmeden olup olmayacağını merak ettiğim başbakan türüdür.