bugün

Devlet 1500 yıl öncesi bir kafayla nasıl ileriye dönüpte diyecek ki bütün fabrikalarımız bizim bütün tarım ürünlerimiz bizim diyecek kuranı alıp ağlayarak ben de ağlayım sonra kula kul olmam deyim ve bağırarak allah inananlarla beraber deyim ondan sonra muhtarlıkla başlar bu iş.
O kadar cok sebep var ki. Uzun uzun yazmak isterdim ama kim ugrasir amk okumaya bile useniyom.
laikçiler.
tüm yobazlar ve onların kurduğu cemaat kisvesi altındaki örgütler. yanlış anlaşılmasın dininin kurallarına uyan ibadetlerini yerine getiren dindar kişiler kast edilmemekte, dini kendi çıkar ve para kazanma hırsları için kullanan (ulan kuranı kerimde de allah yahudi hahamları böyle tarif eder allahın kitabını gizleyip kendi işlerine geldiği gibi yorumlayan kişiler) şeref yoksunu asalaklar kast edilmektedir.
Vizyon sahibi liderin gelmemesi.
Herkesin birbirinin düşmanı olması.
Dini ülke köklerine entegre etme. Ülkeyi dipten kurtaranlara saygısızlık, minnet duymama ve bu kurtaranların ülkenin huzurucu için o dönemden günümüz ve ötesine söylediği amacı ve ilkeleri yerine getirmeme. Çağa uyum sağlamama. Çağ dışı öğretilerden ve bağnazlıktan kurtulmama, bunu ülkenin yükümü olduğunu gösterme, gösterttirme. Kökü ve seviyesi belli olmayan kişi/kişileri/toplulukları ülke başına geçirme. Cahil, yobazlığı ve bilinçsizliği topluma aşılama, aşılattırma ve bunu normal karşılattırma. Ve bu aşılananların o zihinle oy vermelerini sağlatma diye uzayıp gider.
Ülkede çok sayıda çomar olması.
'gelişmediğini de kim söylüyor gayet iyi durumdayız' diye düşünen kardeşlerimin sayısının bir hayli fazla olması. insanoğlu hiç bir zaman mükemmele ulaşamaz ama her zaman gelişime açıktır durumumuzu iyi görmek yerine daha iyisini denemek insanoğlunun yapması gerekendir.buradan elimizdekine şükretmeyelim mi yani diye bir sonuç çıkarabilirsiniz evet çok şükür Allah'ın bu gününe ama daha iyisi her zaman mevcut. günümüz siyasetçileri daha iyisini yapmak yerine en iyisinin mevcut durum olduğuna inandırıyor insanları bu yanlıştır işte.
görsel
Türkiyenin atatürkten sonra atlaması gereken çağ, rönesans ve reform dur. fakat, ne yazık ki sadece rönesansı atladı, reform u atlayamadı. Şimdi sıra reform da. Millet acı bir şekilde geçirecek olsa da, sonunda Türkiye cumhuriyeti adında diye bir devleti kalmasa da, iyimserlikle bakmam gerekirse atlayacak veya kötümser bakış açısıyla bakarsak, " afganistan örneğinde olduğu gibi " atlatamayacaktır.

sünni islamiyette ne yazık ki çağ atlamak gibi bir istek yoktur. atlanması gereken çağ, ne yazık ki 1600 sene önce (!) atlanmıştır.
birbirine zıt fikirli insanların, birbirlerine saygı duymamaması ve anlamaması.
türk - kürt, sağcı - solcu, dinci - laik, cumhuriyetçi - şeriatçı gibi sıfatlarla ülkeyi ayrıştırmak.
eğitimsizlik ve okumamak. unutmayalım ki cahil insanı kandırmak daha kolay bir iştir.
rahmetli uğur mumcunun da dediği gibi, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamayacağını kabul etmemek.
mak ve mek olarak daha da uzar gider ama en kısa özeti budur.
tembellik.
bilgi sahibi olmadan hemen her konuda ukalaca yorum yapmak.
emek harcamadan, işin çoğunu allah'a havale etmek.
dindarım deyip, dini bile bilmemek.
(bkz: memleketi batıran zihniyete örnekler)
Düşünen, gelistiren insanlarin önünün kesilmesi. Yillar once köy enstituleri sayesinde okuyup, kendini gelistirerek amerikaya giden bit turk yillar sonra nobel odulunu alabiliyor. Koy enstituleri sayesinde insanlar hem bilgileniyor hem de ulke gelisiyordu ama sakalina soktugum cahil yobazlar komunizm geliyo dedi ve amerikanin en buyuk usaklarindan olan adnan mendereste bunlari kapatti. Halkin kolayca gelismesini saglayan, koydeki insana bile ulasan o guzel ilim yuvalari artik yoktu bu sekilde turkiye halki basladigi yere geri döndü. Peygamber efendimiz ilim çinde bile olsa gidip aliniz demişken yobazlarin ilime ulaşan yollari kapatmasi en buyuk cahilliktir. Bugun sozde bilim kuruluşu olan tubitak kanser tedavisi icin gelistirilen cozum icin gereksiz, işe yaramaz diyip papaz erigini imam erigine ceviren cocuk oyuncagi olan bi duzeneğe ya da ezan okuyan bardaga odul veriyorsa neden diye dusunmek lazim. Bilerek ulke ve insanlar geri goturulmeye calisiyor. Turkiyenin gelismesini istemeyen dis gucler diyorsunuz ya iste bu o dis guclerin en buyuk oyunu aptal, dusunmeyen yobazlar. Sizde bu oyundaki en buyuk piyonsunuz. Elde kuran ama akil yok. Ilk inen ayet bile oku olurken siz okumayan pis ,cahil surususunuz. Daha yazarim fakat anlayabileceginizi sanmiyorum keske anlasaniz en azindan anliyorlar derdik.
DÜŞÜNMEDEN ETMEDEN SÜREKLi MUHALEFET EDEN KESiMDiR.ASLINDA OLAY BUNLARDAN DA ÖTEDiR,BOP VARKEN ÇOKTA ŞAŞILMICAK DURUMDUR AMA iNADINA DEVAM.
bence tarihimizde asıl dikkat etmemiz gereken şeyleri anlayıp ders ve yol haritası çıkarmak yerine, kendi içimizde savaşıyor olmamız.
nedense içinde hep erkeklerin bulunduğu sebeplerdir. sözde eğitim, özde ezber sisteminin sahibi yine erkekler, sapıkların magandaların tümü erkek, kazık esnafçılar yine erkek, boktan şehirleri tasarlayan, boklaştıran yine erkekler.
Türkiyede et çok pahalı, ekmek çok ucuz..

ekmek yiyince doyuyoruz, kafa çalışmıyor..

Dünyadaki en pahalı benzin türkiyede...

en basitinden niçin yaw ?! burda bir yanlışlık yokmu diye soran, hak arayan bir tek beyin varmı ?
Bana göre 2 ıskada yatar:

Matbaayı ıskalaması, sanayi devrimini ıskalaması.
dayısı olan hükümet konağına girerse elbette gelişmez ve ayrıca bu sene lise bitti, üniversite tercihi yapacağım tarih bölüm yazmayı düşünüyorum, ama tereddütlüyüm sõzümona biz üniversiteye bilim üretmeye gidiyoruz ama işin arka planında acaba kpss den öğretmen olabilir miyim endişesi var, bu işler böyle giderse olanlara şaşmamalı kardeşim!

not: boğaziçi tarihe 3 bin farkla giremiyom.
Kimse inkar etmesin, islamdir. Ve dini kullanan insanlardir.
Tek problem eğitimdir. Birde din var ama eğitim dini bile sindirecek güçtedir.
Belirli bir kesim değil hepimiz siyasetcisinden sporcusuna kadar hepimizin ülkenin bu hale gelmesinde emeği var.
türkiye için gelişmeyen bir ülke imajının oluşturulması ve beyinlerimize empoze edilmesi.
1-maalesef insanlarının çevre düzenine uymaması

türkiyede-herkes özgürce yere çöp atar
avrupada-hiç unutmam,bir defasında almanya da spor yapıyordum

dinleneyim deyip oturdum.su içeyim dedim.suyu içtikten sonra çöpü yere düştü
daha hareket etmeden 70 yaşında biri çıktı bunları birdaha yere atma dedi

2-insanlarının sağlıksız olması

avrupada-yıl 2007.
okulda henüz 5.sınıftayım annem yiyeyim diye çikolatalı ekmek verdi öğretmen birdaha okulda çikolata yeme dedi sağlıklı şeyler ye yoksa yeme yemene izin vermem dedi
türkiyede-daha ilkokuldan itibaren kantin çikolatayla dolu

3-eğitimin çok kötü olması

avrupada- eğitim 84 kat daha rahattır.ders ortalaman 70 ise bile gymnasium yani fen lisesine gidebilirsiniz-yalan değil-
türkiyede-başarılı olmak için hayvan gibi çalışman lazım başarılı olmazsan maaşın 1000 tl yi geçemez

daha çoooook neden var ama uzatmayayım

not-benim babam almanyada fabrikada işçi olarak çalışıyor ve maaşı 2.000 -euro- yani 6.500 lira
yani türkiyedeki bir doktorun maaşı almanyadaki bir fabrika işçisinin maaşına eşit
güncel Önemli Başlıklar