bugün

ilk ve orta okulda Neden sınıfta kalma yok bir düşünün?

Birinci sinifta Okuma yazmayı öğrenemeyen çocukların bir şekilde üzerlerine düşülerek cahil kalmamaları için okuma yazma öğretilmesi gerektiği halde, aksine direkt sınıf atlatılıyor. Sonra o çocuk ikinci sınıfa geçiyor, gene okuma yazma ogrenemiyor. Sonra üç, dört...

Ben egitim camiasında bulundugum icin, orta okula gidipte okuma yazma bilmeyen onlarca çocuk tanıdım. Bana kalsa sınıf atlatmam, ama emir demiri keser, atlatacaksın diyor devlet.

Velhasil bu sikindirik eğitim sisteminin tek nedeni, başlıkta da denildiği gibi cahil nesil yetiştirmek ve ileride bu cahil, düşünemeyen, dünyadan bir haber kalan böceklere kömürü makarnayı dayayarak oylarını almak.

Avrupa da böyle bir şey düşünemiyorum. Finlandiya mesela. Çocuk okumayı sökmeden orta okula geçecek hea? Avrupa bunu yapsın dünyanın sonu işte o zaman geldi demektir. Dün de dediğim gibi, biz üçüncü dünya ülkesiyiz amk, her bok beklenir bizden.
(bkz: rektör olmuşsun ama adam olamamışsın)

türkiye'de ne yazık ki cehalet prim yapıyor.

profili düşük başbakan arıyoruz misal.
müspet ilimle uğraşmak yerine kuran kurslarına, imam hatiplere prim veriyoruz.

o yüzden bu açıklamaya şaşırmamalı kimse.
"okuma oranı arttıkça afakanlar basan " kişi söylemi.

altını doldurmaya çalışıyor.

okuyanlar çoğalırsa bu kafalar temizleneceği için korkuyor.düşünen insan istemiyoruz diyor utanmadan.

bu zihniyettekiler kendi kendilerini yok etsinler.
hoca ne mantıkla söylemiş bilmiyorum, ama doğru söylemiş gibi duruyor. türkiye'de son dönemin okumuş kesimi daha cahil ve daha hedefsiz. pek bir itibarı kalmadı lisans diplomasının.

bundan farklı bir şey kastetmişse halt etmiştir.
akp'nin oy kitlesinin çoğunluğunu cahillerin oluşturduğunu varsayarsak, böyle geleceğin ta içine tüküreyim dedirtir.
Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı, okuma oranı arttıkça kendisine afakanlar bastığını söyledi ve cahil, okumamış halka daha çok güvendiğini belirtti. Prof. Arı, “Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) güveniyorum bu ülkede” dedi.