bugün

lig birinciligi varken hic bir oneme sahip olmamasidir. fener de bu yuzden yillardir ugrasmiyor, aziz baskan istese takim hemen alir halbuki.
fener isterse her sene bu kupayı alır, bunu bu sözlükteki herkes bilir.

(bkz: gülüyom ben ya)
bir türk takımı için, avrupa dışında ki her kupa önemsizdir.
29 senedir türkiye süper lig şampiyonu olup (!) türkiye kupasını beğenmeyen fenerbahçeli düşüncesi.
bir fenerbahçeli olarak * güldüğüm önermedir. önemsiz olsun olmasın o bir kupa; yani bir başarı sonucu veriliyor. madem o kadar önemsiz neden alamıyorsun? hadi onu geç, 30 yıldır alamıyoruz, insan biraz taraftarını da düşünür. milletin çenesini kapattırır. ama nerde?

(bkz: aziz yıldırım artık bıraksın)
kedinin uzanamadığı ciğere mundar demesi budur işte.
daha da bi şey demiyorum..
evet canim, haklisin. simdi sakince klavye'yi masada birak ve yavas yavas bilgisayar'in basindan kalk.
fenerli olmayan bir yazarcık ne diye fenerli ağzıyla başlık açar?
bu feneri küçük düşürmek için mi?
yoksa kişinin aşağılık psikolojisinden çıkamamasındanmıdır bilinmez.

durup durup 25 gramlık beynine açacak bir başlık gelmeyince "lan acaba ben nasıl bir başlık açayım da marjinal olup oy toplayayım" diyerek düşünmekten uzak bir mahiyette hemen fenere sarar.
amaç zaten bellidir, ülkede fenerliler ve diğerleri vardır.
diğerleri her zaman fenere karşı birleşirler ve doğal olarak sayıları fazla olur.
(bkz: Kuş alamadığı kupaya önemsiz dermiş)
fenerbahçe uzanamadığı kupaya gereksiz dermiş.
(bkz: fenerbahçenin kupayı önemliykende alamamış olması)
eğer ki gerçekten önemsiz olsa idi bu kupa, galatasaray 2000 senesinde avrupa kupası'nı aldığı zaman önemsemez ve kupayı kaybederdi. ancak fatih terim'in o konuşması aslında her kupanın ne kadar önemli olduğunu adeta vurgular şekildedir:

"...maça çıkıyoruz! kupa finaline!... en az leeds maçı kadar arsenal maçı kadar koşarak!... kariyerinize bir kupa şampiyonluğu daha ekleyin...!"
aziz kupayı alamaz ama isterse kupayı yaptırır.
(bkz: bundan 5 tane alabilir miyim)
aziz yıldırım istemezse yaprak düşmezmiş,
aziz yıldırım istemezse kupa kalmazmış.
yırmi dokuz yıldır alamadığı, bir kupaya çamur atmak.