bugün

anadoluya ait bir gereksiz kalabalıktır.. kürdü de vatanseverdir, türkü de, alevisi de, komünisti de, ülkücüsü, türkçüsü de. bu kadr vatanseverin varlığı beni rahatsız ediyor. biri de çıksın 'vatan bana ne verdi ki ben onu seveyim lan' desin. azcıkk laarrccc olun.. sevmeyin vatanınızı o sizi sevmiyor.
7. nesil tepkisini sonuna kadar haketmiş söylemdir.
(bkz: rukiye koş pipimi getir)
(bkz: cemil ipekçi nin isaac i sir ilan etmesi)
türkiye'deki gereksiz sahte vatansever nüfusundan az olan nüfustur.
Vatanseverlik luzumsuz degildir sayet herseyin de bir siniri vardir. Maalesef Turkyede bu isin ucu o kadar kacmistir ki, insan elestiri yapmaktan korktugu icin vatana zarar vermeye baslamistir.

- Ozelestiri en buyuk vatseverliktir
- Birisi vatansever deilse bile seve seve(!) vergisini veriyorsa bu adama kimse itiraz edemez cunku adam vatana fayda saglar.
- Ben vatanseverim diye cikip sagda solda herif kesen kabadayilar vatanseverlerin adini lekelemektedir.
- Fanatiklige kacan vatanseverlik hem ulke imajina hem de elestirsel dusunen insanlarda iticilik yaratir.
- Vatanseverlik herseyden bagismizdir, monizim sart degildir
- Bir ulke farkli turden vatanseverleriyle butundur
- Tekduze vatandas ulkenin kolay yonetilmesini dolayisiyle kolayca yoldan cikabilmesine sebep olur
- Vatanseverlik bastakileri de elestirebilmektir.
- Harekete gecebilmektir

Kendimizi oldugundan buyuk zannetmememiz lazim, cunku gun gelir birisi dogrulari gosterir, iste o zaman aci gercek surata carpar. Dunyanin n en buyuk ulkesiyiz, ne en temizi, ne en demokratigi, ne de guclusu...

Eger kendimizi bu yalanlara inandirirsak, o zaman motivasyon yok olur, iste bu durum, en tehlikeli andir.

Gerceklerle yuzlesmek ve her zaman daha iyisi icin ilerlemek, en buyuk vatansevgisidir...
başlığı açan zihniyetin dedeleri zararlı cemiyetler lehine çalışırken, kendi dedeleri kurtuluş savaşında şehit olan gereksizlerdir.
ayrıca vatanı sevmek için vatanın illaki size birşey vermesi gerekmez, ay yıldızlı bayrağın mavi göklerde özgürce dalgalanması yeter vatanı kayıtsız şartsız sevmek için...
(bkz: kemalist kişilik bozukluğu)
güncel Önemli Başlıklar