bugün

(bkz: sözlükteki trollerin gereksizliği)
(bkz: sapla samanı karıştırmak)
* (bkz: sap yiyip saman sıçmak) *
okuldan, hastaneden çok olan camilerin gereksizliğidir. zaten bizim müslolar cuma'dan cuma'ya gidiyor, normal vakit namazlarında bir elin parmağını geçmiyor cömaat. ezanla kafa şişirmekten başka bir halta yaramıyor yani.
gayet gereklidir. huşu içinde namaz kılmak için ideal yerlerdir. hiç olmaması gereken önermedir. doğrusu 'türkiyede yeterince okul yokken, her adım başı cami açmanın gereksizliği olmalıdır.' bu konuda fikir beyan etmek isteyen mal kedimin başlık hakkındaki tanımlaması ise; "2klö". dir.
klise olsa iyi olurdu değil mi ? ayıp...

(bkz: inançsızsan ses çıkarma)
camilerin gitsin yerine genelevleri gelsin demi o zaman size karışanda olmaz tam istediginiz gibi bir dünya olur.herkesin birbirini şey yaptıgı bir dünya olur.
(bkz: höst)
saçmalıktır. inönünün sapık düşünceleri hala güzel ülkemde yaşıyor. yazık.
camiler , sinagoglar , kiliseler , cemevleri bunların gerekliliği açılabilme oranlarına göredir zira ne kadar çok varsa o kadar çokta bunları isteyen vardır.yanlış olan hangisi olursa olsun ibadethanelerin elektrik , su ihtiyaclarının devlet tarafından karşılanmasıdır devlette o parayı halktan alır halkın ise her ne kadar çogunlugunda ibadet inancı (eylemi değil) olsada bir kısmında yoktur. herkesin parasıyla ibadethanelerin varlıgını sürdürmesi yanlıştır.
sıkılmıyorlar şu geyikten ona ifrit oluyorum.

yahu sike sürmeye aklı olmayan kitle ne bol arkadaş. cami çokmuş okul yokmuş. ulan ibnetor fabrikatör, git valiliğe git kaymakamlığa dilekçe ver ilçede semtte vilayette okuldan çok cami var. bundan sonra cami yaptırmak isteyene okul yaptırma şartı koş deyu. yaptın mı öyle bir şey? yok. çünkü amacın okul yada hastanenin az olmasından ötürü doğru düzgün eğitim olmayışı yada sağlık hizmeti alınamayışı değil ki. amacın camilerin çokluğu üzerinden müslümanlara bok atmak. yer miyiz bumu? siktir lan!

şunu o kalın kafanıza sokun. ülkede baskın din islam. ister cuma'dan cuma'ya, ister bayramdan bayrama gidilsin bu ülke insanının baskın dini islam olduğundan kelli o camiler bu ülkede var olacaktır. hayır minareleri size giriyor da haberimiz mi yok? elektrik miş personelmiş yarakmış kürekmiş. ula odun zihniyet sözüm sana.
bu ülkenin baskın dini hristiyanlık olsa kilise sayısı çoğunlukta olur, yine aynı manzara seyredilir. bu söylediklerim diğer inanışlar için de geçerli. sanki bilmiyormuşsunuz gibi ben de anlatıyorum ama öyle işte.
bu türk insanının yapısıyla alakalı. ama şunu da unutmamak gerekir. cami onun, inanış onun. ister haftada bir gider, ister günde 5 vakit aynı seccadeyi aşındırır alnıyla. onun kutsalı çünkü. sen onun inancıyla, kutsalıyla şark kurnazı edebiyatıyla taşak geçersen kusura bakma ama bi minare tepesi boyunca bişey batabilir birilerine.

konuyu ve yazılanları özetle tanımlamak icap ederse yanlış olan önermedir. zira camilerin gereksizliğini tartışmak ne bu sözlük ahallisinin ne de bir başkasının vazifesidir. ha şunu tartışmak daha makbuldur işinize gelirse;
-türkiye'deki okulların ve sağlık kurumlarının yetersizliği, zira çeşitli doğuştan problemli yazarlara bir türlü eğitim verilememekte, herhangi bir sağlık kuruluşunda da türkiye şartlarında hastalıklarına çözüm bulunamamaktadır.*
akıldan çıkarılmaması gerekendir.
hayır isteyen istediği gibi ibadet yapabilir ama bunu gözümüze soka soka yapmak da neyin nesi? evinizde de yapabilirsiniz...
ayrıca kiliseler de gereksizdir.
garip memleketiz 5 kişi için cami yaparız,binlerce kişiyi aynı hastanede hizmet almak için perişan ederiz.
sıkıştığında sıçmak için en yakın caminin tuvaletlerine koşan tek hücreli tespiti.
atatürkçü zihniyetinin düşünce yapısı.
önünde ayda bir iki defa birkaç kafir sallandırılmadığı için kısmen doğru olan öneridir.

neyse yeni anayasadan sonra o da olur inşaallah.
Her 1o metrekareye beş yıldızlı camiler yapılıyor,
ibadet bir ihtiyaçtır, karşılanmalıdır elbette,
ama bu ne? aşırı lüks camiler her yanda,
bu memleket okul fazla geldi, hastane fazla geldi ya.

Ayrıca, laik toplum yapısında devlet bütün dinlere eşit uzaklıkta olmalı,
müslümanın ihtiyacını ne kadar karşılıyorsa hristiyanınkini, yahudininkini, budistinkini de
aynı derecede karşılamalı.
görsel
türkiye de devletin parasıyla yaplmış bir tek cami bile yoktur. bilip bilmeden yapılan tanımcılar sadece dine karşı olup tanım yapan arkadaşlardır. lütfen biraz araştırıp konuşalım. caminin parası kimin cebinden çıkıyor bi araştır, sonra git ona caminin gereksiz olduğunu anlat.