bugün

bilindiği üzere spiderman manhattan' lıdır. o bina senin bu bina benim fink atar. coğrafya ve mimari elverişlidir oldukça. allah kapsüllerine zeval vermesin... fakat kafama takılan nokta şudur ki; türkiye' de spiderman olma adına uygun koşullar mevcut mudur ? süper kahraman olmaya hevesli gençlerimiz için devlet uygun imkanlar sunmuş mudur? ufak bir araştırma yaptım. ve hiç bir hükümetin bu soruna eğilmemiş olduğunu fark ettim. sonrada diyoruz ki, metropol şehirlerimiz güvensiz, kapkaçcısı, tinercisi, tacizcisi gırla gitmekte. maalesef bu konu ülkenin kanayan yarası...

elbette bir örümcek adam için olmassa olmaz şey yüksek binalar, gökdelenler. en azından gece karanlığında fark edilmeden süzülecek kadar yüksek ve çok sayıda binaya ihtiyacı var. ayrıca bilmem kaç yüzüncü katında durup, hele bir soluklanacak yiğidimiz, etrafı süzecek, poz kesecek, asayiş berkemal mi gözlemleyecek. ve bunları yaparken kimse tarafından fark edilmeyecek! yok arkadaş. düşünsenize beyoğlu' nda takılsa bir spiderman, bu adam armut gibi belli olmaz mı? ağımı atıym 100 metre gidiym dese gidebilir mi?, apaçi gençler onu taşla indirmez mi aşağı, indirir elbet, hem de bildiğin taşla!
vesselam, epey düşündüm taşındım bulamadım, aklıma gelen en elverişli mekan, levent- gayrettepe- dört levent hattı. bence seksen milyonluk bir ülke için çok yetersiz. bu yüzden yerden beş karış yükselemeyen yerli ve yetersiz kahramanlarla yetiniyoruz. bu alanda bile aklıma gelen tek isim şahin k
sonrada diyoruz ki; bu kadar büyük ülkeyiz, bizden neden bir süperman, bir batman, bir v for vandetta çıkmıyor? çıkmaz tabi çünkü altyapı yetersiz.
(bkz: spiderman i ankara kızılay da üst geçitte görmek)
(bkz: maslak)

edit: ccc'ler kalktı. *
maslak ve 4. levent olur gibime geliyor sankim.
bağcılar suçluları temizleme adına.

not: bağcılarda ki suçlu oranı fazla olduğu için yazılmıştır orada yaşayıpta suçlu olmayan arkadaşlarımda mevcuttur.
**yağlıdereli spiderman'in manhattan'a bir saat mesafedeki queens'te ikamet ettiğini düşünürsek istanbul ili için bir kartal olsun, bir pendik olsun bu güzide semtlerimizde bulunması, konumlanması olasıdır.

yerli spiderman'in olası sosyal içerikli mesajı için;

(bkz: kartal pendik gittik geldik)