bugün

ülke sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını seven bir kurucunun ürünü.
“iki hedef arasında koşan kimsenin her adımına bir sevap olduğunu belirten” peygamberin dinine mensup .

takımdaşlık ,birlik,arkadaşlık,saygı, fair play...... uzar gider. yarrrrrrak olmuş afedersin.

siyasi yozlaşma,şuursuzluk ,siddet, ırçılık ,faşizm , tehdit ,rant ,hem taraftarda hem sporcuda akıl tutulması.şike ,feveran ,hezeyan, ülke gerçeklerinden uzaklaştırma ,organize suç,ayrımcılığa teşvik,yöneticilerin reklam ve sömürü kavgası ,nefret söylemi.....saysan daha çok.

yıl olmuş 2012 ırkçılığı sadece siyahilere karşı işlenen bir eylem sananlar var.töbe töbe

yetti artık amk. bu ne izansızlık .bu ne kendini bilmezlik.bu ne aymazlık.
madem kaldıramıyoruz rekabeti rekabeti doğuran konuyu kaldıralım zihnimiz dinlensin amk. bune be...
türkiye'de ayrımcılık yaratan her şeyi kaldırmaya kadar gitmesi gereken öneri. siyaseti en başta mesela. gerçi anasını satayım artık din her şeyden fazla ayrımcılık yaratıyor. onu da kaldıracak değiliz ya. insanca yaşamayı unuttuk gibi bir şiir vardı, o şiiri yazanın da anasını sikeyim.
(bkz: şerefsizim benim aklıma gelmişti)

Uygulanması mümkün olmayan önerme. Hükümet neden böyle bir şey yapsın ki? Şikeydi süper finaldi derken halk ülkenin nereye gittiğini umursamıyor. Öğrenci yurdunda kalıyorum. Sabah ntvspor izleniyor. Haber açalım diyorum çoğunluk bunu istiyor diye açılmıyor. Akşam saat yedi oluyor, e haber diyorum, süper final var diye izlenmiyor. Takside dolmuşta değişen eğitim sistemi değil, suriye olayları değil, zamlar hiç değil sadece şike davası konuşuluyor. Bu yüzden profesyonel futbol kaldırılamaz.
(bkz: futbol afyondur)