bugün

KAraburun, Şile, Silivri, Hadımköy'ü göstererek tam 45 dakika istanbul yandı, bitti mahvoldu diyenleri görmemize vesile olan yağıştır. metrobüs denen toplu taşımama yine patlamıştır. karayollarını tuzlayan belediye metrobüs yolunu tuzlamamıştır. karayolu vazır vazır akarken metrobüsler arka arkaya ip gibi dizilmişlerdir. olan yine gariban vatandaşa olmuştur. tabana kuvvet arkadaşlar ha gayret az kaldı... yok lan öyle değildi. durmak yok yola devam.
(bkz: 23 ocak marmara kar firtinasi)

arabaların üzerini sadece kar değil tamamen buz önün üzerine de krema vazifesiyle kar kaplanmasını sağlayan yağıştır.
aklı olan evde oturur.

ayrıca deniz kenarına yakın oturmama rağmen bahçede ölçtük 17 cm kar mevcut. 2 cm yağdı diyenlere duyurulur.
kar yağmasını penceremden izlerken, radyomdan kanun taksimi'ni dinlemek, sobanın üstünde çay suyunun kaynaması çay demleme isteğimi tetikledi. dışarda lapa lapa yağan kar ise kardan adam yapmak düşüncesi oluşturdu. karar vemeliyim.. trt nağme'de arşivden fasıllar bırakılmıyor, dışarda ise yağan kar beni çağırıyor kardan adamı yapmam için. sobanın üstünde'ki çaydanlık haydi demle beni der gibi fokur fokur kaynıyor. radyo da ki, güle sorma aşkı sevdayı şarkısı bırakılmıyor'ki!!
inönü stadyumunda ki maçı tatil ettiren kardır.
Mecidiyeköyü perte çıkaran duruma verilen ad.
(#7110433)

dediğim gibi olan ve etkisini azaltan ve bundan sonra cumartesi günü olduğu kadar etkili yağmayacak olan kardır. etkisi yarın öğleden sonra iyice kaybolacaktır.
an itibariyle dumura sokmuş yağıştır. kaş yaparken göz çıkarmıştır. şaşkınbakkal'da tipi şeklinde görülüyor.
bi yandan güneş kar toplama çalışmalarını sürdürürken diğer yandan kar taneleri düşmeye başladı. ancak bizim buralarda ilaç niyetine şöyle kartopu yapılacak kadar bile kar yok anasını satayım, neymiş kar tipi boran fırtına geliyomuş, yürü git lan!
yaklaşık birkaç dakika önce başlayan, ve şu sıralar seyrek bir biçimde kendini gösteren kar yağışıdır.
rüyada görülendir. zira bugün ayın 24'ü...

edit: başlık düzeltilmiş efenim.
yarınki hava raporu ile bugünü karıştırmaktır. nasılsa yarında yağar diye şimdiden açılmış başlık da olabilir. geleceği gören nesil.*
edit: başlık düzeltildi.
kayserinin hava durumunu an ve an takip etmemizi sağlayacak başlıktır. şu an için yağış hızı yavaş olsa da akşam saatlerine doğru artış beklenmektedir. şimdi haberler. hehe
tarihi düzeltilmiş yağıştır. *
yalandan da olsa yağan ve sevindiren yağıştır. bu kadar geç yağmasıyla kayserili'leri şaşırtmıştır.
yağmurla karışıktır.
hala devam eden yağıştır.
dondurucudur. tabii benim için sıcacık şöminemin önünde şarap yudumlarken izlediğim yağıştır.
istanbula gelmesi beklenen yağış türlerinden biridir.
okula gitmeye engel olan kar yağışıdır.
zaman mefhumundan habersiz kar yağışıdır.

(bkz: şimdi git yarın gel)
yeşilköy'de yeni başlayan kar yağışıdır.

(bkz: hava durumu)
sibirya üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle buza dönmesi ve istanbullulara cehennemi yaşatması muhtemel kar yağışıdır. 24'ün akşamında başlamıştır sanıyorum ki.

o değil de bu -30 rakamının gerçeklik payı var mı cidden? abov.
cumadan beridir söylendiği kadar şiddetli olmayan kara bakılırsa, yarın için de cumartesi ve pazarki kadar yağacak olan kardır.
sultangazi'de 3 gündür devam eden yağıştır.

(bkz: maaşallah)
marmara üniversitesi'ni tatil etmeyi başaramadı.

oysa kocaeli üniversitesi benzer bir durumda tereddütsüz tatili duyurmuştü dün.
dün gece yatarken pek bi şey yoktu, minik minik yağıyordu ama sabah bir baktım ki evin önünde polis otosu vırrr vırrr gidemiyo, yollar mahvolmuş. sabah sabah iş aşkı ile yanıp tutuşaraktan kalktım yola çıktım, baktım ana yollar açık. otobüsler genel olarak boş, minibüsler çok popüler. marmara üniversitesine giren garibanları gördüm bu soğukta kim bilir nerden geldiler. neyse işe geldim ama işyerimiz tatil aslında, yani dershane burası, öğrencilere bugün tatil ama biz çalışanlar olarak burdayız mesela. çok ilginç.
ama bunun dışında istanbulda kar güzel be. burdan caddebostana doğru inebilirim, deniz kenarında bi çay bi kahve iyi gider.