bugün

garip durumdur.herkes öldüğünde şehit mertebesi kolayca ağıza alınabilmektedir.hatta pkk lıların dahi kendi aralarında şehit dediği görülmektedir.soma işçilerinide şehit mertebesine koyan insanlar vardır.devletin şehit politikası nettir.ölenlerin üzerindeki sorumluluğunu hafifletmek için birtakım mallara '' nasılsa şehit artık cennette bizden rahat'' düşüncesini empoze etmesindedir. o ölen insanların arkasında kalan aile ve diğer fertleri sıkıntının aslını çekmektedir.
doğrudur ve ilginçtir.

yolda giderken başbakanın arabası beni ezse ben de şehit olacağım o derece yani.
enteresan durumdur. işin cılkı çıkmıştır. artık nereden ne uydurupta şehit mertebesine denkleştirileceği şaşırılmıştır.
semra kaynana'nın kokoin partisinde ölen oğlu ata'yı şehit ilan etmesi gibidir. lakin durum bazı kişilerce yanlış anlaşılmış olmalıdır ki bu ülkenin bir çok vatandaşının inandığı dine göre bir müslüman helal rızık peşindeyken iş başında öldüğü zaman şehitlik mertebesinde değerlendirilir. bu savaşta sehit düşmek ile aynı şey değil tabi mertebeler farklı olsa da soma'da ölen işçilerimiz tabiki şehittirler.

edit: kokain partisi değilmiş extacy partisiymiş. teşekkürler bu önemli düzeltme için *
din afyondur diye boşa demiyoruz, denilesi durumdur.
canlarından can giden insanları susturmak için 'üzülme, o artık şehit, yukardan seni izliyor' diyerek avutmak/uyutmak en etkili yöntemlerden biri. görüldüğü üzere işe de yarıyor. sorsak yolda giden herkesin ailesinde bir şehit vardır.
devletin ben vatandasimi koruyamiyorum ulkem guvensiz is sagligi konusunda yerlerdeyim demeye gotu yemediginden fahri sehitlik olusturmasi durumudur.
islama gore sehitler cennete gider ya, o nedenle ne zaman ki bi is kazasi olsun isveren de rte cevresinden olsun, olen sehittir.
ülke savunmasında ücret-para almadan görev alanların dışındaki herkese de bol keseden dağıtılarak artık iyice değeri aşındırılan kavram.
güncel Önemli Başlıklar