bugün

Her geçen gün doğruluğu artan tespittir.

Ulan şu ülkede yıllardır birileri çıkıp bizi türkler ezdi, mahvetti, anamızı ağlattı diye anlatıyor da anlatıyor. Ne kadarı doğru bilmiyorum, ki bence bir olmuşsa bin anlatılıyor. Gel zaman git zaman bir takım orospu çocukları da bunlara inanmaya başlıyor. Sanki benim rizedeki amcam, denizlideki dayım bunları ezmiş gibi, kalkıp onların rızkını bu götverenlere yediriyor. Elektrik çalmalarına, vergi kaçırmalarına göz yumuyor. Aman bize kızmayın diyip yolu, hastaneyi, okulu, altyapıyı vs. en çok bunlara yapıyor. Büyük şehirlerde hangi bar, disco, paranın ırzına geçen mekan varsa hepsinin sahibi bu ezik!lerden oluyor. Resmen "Kusura bakmayın bizimkiler sizi ezmiş galiba, bi özür babında şu çam sakızı çoban armağanı popomuzu da parmaklayabilirsiniz. Buyrun, buyrun rahat olun" deniliyor.

Suriyeliler geliyor, bu ülkenin vatandaşının yıllardır sahip olmadığı evlere, işlere sahip oluyor, ama buna isyan eden türkler yine suçlu oluyor, vandallıkla suçlanıyor. Vergi vermeyen götverenlerin değil, vergi veren türklerin vergileriyle besleniyorlar.

Velhasıl kelam, türklerin anası sikiliyor bu memlekette. adı lazım uzun boylu bi arkadaş da buna göz yumuyor, olur arada öyle şeyler diyor. Olur amk, olur. Her milletin tarihinde vardır böyle acılı dönemler.

Neyse amk kötümser bitirmeyelim entryi en azından. Bu devran böyle devam etmeyecek inşallah.

inanın, güzel günler göreceğiz çocuklar
Güneşli günler göreceğiz
Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar
Işıklı maviliklere süreceğiz
Çocuklar inanın, inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler
Motorları maviliklere süreceğiz.

Bu şiir de inanmayanlara girsin. Puhahaa sövmeden bitiremedim ya la.
türkler ne zaman atatürke tapmaktan vaz geçip islama yapışırsa, nezaman ırkçılık yapmaktan vazgeçerse, ne zaman namus, din kavramına önem vermeye başlarsa, ne zaman kürtler dahil diğer vatandaşlarada saygı gösterirse ozaman ezilmekten kurtulur.
(bkz: biz ezmiyoruz allah eziyor)
Bu tümce bütünü bana hep ambulance olayını hatırlatır. Ölsek çağırmayız alışkanlığımız yoktur. vızır vızır kimlere koşarlar bilmem.