bugün

Reklamları ortalığı kasıp kavurmasına rağmen kalite ile alakası olmayan boş bir dizi. Millet bıktı artık bu Mehmet Ali erbil tarzı espirilerden.
zaplarken denk geldim, özellikle izledim. kabus gibi. komik olmak için zorlanmıs zorlanmak ne demek yırtmışlar resmen. komik olamayınca haliyle itici oluyor. karakterlerin hepsi birbirinden itici. ileride ne olur bilinmez ama bu sekilde devam ederse 4 haftayı görmez.
ay silikonlarım ağzıma geldi cümlesiyle esprilerin ne kadar yaratıcı olduğunu gösteren, ismi türk izleyicisinin sabır taşıyla imtihanı olarak değiştirilmesi gereken yapıt. *
çok tutacağı garanti olan bir dizidir. çünkü ne kadar seviyesiz şey varsa, ne kadar milleti aptal yerine koyan dizi varsa, ne kadar milleti cahil sığır seviyesine sokan program varsa ekranlardadır. bu salak dizi de bunlardan biridir ve küçük bir kesim bu diziyi her hafta iple çekecektir.
Bu dizinin yapılmasında emeği geçen herkesi bir kapsülle uzaya gönderebileceğimizi dün akşam kanıtlamış olan dizidir.
bu dizi tutmaz diyenlere: bu memlekette senelerdir akasya durağı diye bi dizi yayında. emin olun bi 5 senesi var, kafadan.
türk seyircisinin saçma dizilerle imtihanı (daha biraz önce bir entryim bkz'ın mesaj vermek için kullanımı yasak olduğu için silindi de şimdi ben bu cümleye ne diyeyim onu bilemedim. bkz verince daha anlamlı gibi oluyordu.)

kendime soru: neden türkiye'de bir house, bir supernatural veya bir fringe çekilemiyor?

kendime soru 2: o diziler bile (örneğin fringe) 4. sezonda falan bitirirken (yaklaşık 45'er dakikalık bölümlerle) akasya durağı, arka sokaklar falan nasıl 5.,6.,... sezonlarını yapabiliyorlar?
aynı gün muhteşem yüzyıl ve kuzey-güney olması nedeniyle tutmayacağına kesin gözüyle baktığım yeni başlayacak dizi.
kötü dizi. fragmanını izlemek bile yetti. şimdi diyecekler bazıları fragman'dan dizi mi eleştirilir. iyi de fragman diziye ilgi çekme amaçlı yapılmıyor mu? yani vay ne enteresan diyebiliyoruz da neden vay be ne kadar kötü diyemiyoruz? akasya durağı izlendi çünkü basit kafa yordurtmayan akşam işten eve gelince rahat rahat izleyebileceğin bir diziydi. kötü müydü? evet. senaryo tutarsızlıkları var mıydı? ona da evet. ama rahattı. misal arka sokakların izlenmesinin en büyük nedeni adaletin hep sağlanmasıdır. suçlular mutlaka yakalanır hem de oldukça hızlı bir şekilde. insanların sanalda olsa adalet duygusunu tatmin eder. mesut'un bir tecavüzcüye vurması ekran başındakilerin içinin yağını eritir. csı aynı senaryoyla 3 ayrı konsept dizi çekiyorlar ses yok.
fazlasıyla boş bir dizidir.
iddiası o yönde olmasa bile bir battlestar galactica olmayacak dizidir. hatta sanıyorum ki bizim hiç o kalitede dizimiz olamayacak bu gidişle. tek bildikleri absürt komedi diye artık boku çıkmış esprilerin döndüğü, zeka seviyesi ilk okul terk bir şempanzenin zekasına denk insanlara hitap edecek diziler çekmek. ne diyelim allah akıl fikir versin gerçekten.
bu dizi cem yılmaz gösterileri yapılmadan önce yapılmasaydı belki tutabilirdi. ama o espirilere gülünme şansı yok. o malzeme tüketildi. o nedenle gereksiz bir dizi. show tv'de para da yok. yakında yayından kalkar.
dahi çocuğun yine sıcıp sıvadığı dizidir.
tayfun güneyer'den kurtuluş olmadığının net ifadesidir bu. muhakkak çıkacak bir yerlerden. hafız olmuyor işte, şarkı sözü falan yazsan ya la sen? ya da ne bileyim kısa film falan çek evde izle onları, vakit geçer hem. kısa da sürüyo onlar. sıkılmazsın.
süper ajan k9 dan sonra izlenilen en sikimsonik yapımlardan biridir.
Yönetmeninin 'Biz ilk bölümü gülmekten çekemedik hep kestik 'diye yorum yaptığı dizi.

Neyin kafasını yaşıyorlar acaba ?
uzun zamandan beri gördüğüm en kötü dizi.
15 bilemedin 20 sene sonra başlayacaktır.
iyi bir fikirin, tayfun güneyer eli ile nasıl ırzına geçiliri rilililil rilirli. amk. yazmıyorum sinirlendim fena halde.
akasya durağı ile dalga geçtiğimiz için allahın bize tokadı olan dizi.
bu ne lan. az önce zaplarken rastladım da acaip bişey. türk malı kadar malı olur mu diyodum, tayfun güneyer'in hala hayatta olduğunu unutmuşum. işte diğer yönetmenlik denemeleri;

(bkz: Türk malı)
(bkz: Adanalı)
(bkz: imkansiz aşk)
(bkz: Keloglan Kara Prense Karşı)
(bkz: Şans Kapıyı Kırınca)
(bkz: Dayı)

Sana puanım dohuz kanka.

edit : Beşik Kertmesi (Yazar)
"türk'ün uzayla imtihanı ile süper türk aynı yapım mı?" diye merak ediyordum, sanırım değil.
zaman kaybı, türkler uzayda olsa nolurdu diye merak ediyorsanız bir tat bir doku 6'yı izleyip bu dizinin 5 sezonunda vereceğinden çok daha fazlasını alabilirsiniz.
gördüğüm en kötü dizi. arkadaş hiç mi izletmediniz sağınıza solunuza? yayınlanır mı bu?

'dizinin izleyiciyle imtihanı' olarak değiştiriyorum dizinin adını...
basit yalın ve kolaya kaçılmış komiklik.
güncel Önemli Başlıklar