bugün

Hepimizin farklı cevaplar verebileceği her biri birbirinden önemli olaylardır. Benim görüşüm ise Malazgirt savaşıdır.
Erbakanın abd ye karşı durması. Eşref bitlis,ali gaffar okan,uğur mumcu cinayetleri. 2003 amerikan askerinin türk askerine çuval geçirmesi. 1995 tarihinde recep tayyip erdoğanın graham fuller ile görüşmesi. ismet inönünün paraya resmini bastırması, ezanı türkçe okutması ve 2. Dünya savaşına girmemesi. Celal bayar ve kenan evren darbeleri. 28 şubat, e-muhtıra. Ecevit in ve deniz baykalın rockfeller bursuyla okutulaması. Ecevitin abd ye karşı durup 29 milyar tl(29 kattirilyon) faiz ödemesi. Adnan menderesin "atatürkü koruma" kanunu çıkarması. Ab süreci. Türkiye cumhuriyetini ilk tanıyan ülkenin sscb olması. Kıbrıs harekatının yarısının gerçekleşmesi. 68 kuşağı. Ekonomik gelişmeler. ikili Gizli anlaşmalar(60 darbesinde bulunan devlet arşivlerinden edindiği bilgilerle kitaplaştıran albayın kitabı). Bir çok faili meçhûl cinayetler. Ergenekon ve balyoz. Aklıma şuanda gelen ve 1938 den sonra oluşan türk tarihine damga vuran olaylardır.
açalım, n. atsız'ın ''bozkurtlar''ını okuyalım. kürşad bir destan yazıyor.
kürtlerin türkiye'ye çaktırmadan kakalanması.
atanin olmesi partyi findik kurtlarina birakmasi.
chpnin baykal doneminden sonraki zavalli hali
Türk tarihine osmanliyi katmayan, osmanlinin türk hükümdarlığı olduğunu reddeden yazarlarımızı gördüm sanki. Neyse karışıp olay çıkarmayayım.

En büyükleri istanbul'un fethi ile Çanakkale savaşı diyebiliriz.

Fakat beni en çok şaşırtan Fatih Sultan Mehmet'in Dracula diye isim takılan meşhur Vampirlerin kurgu kaynağı Kazıklı Voyvodayı öldürmesi. Neredeyse kimse bir bilgiye sahip değil bu konuda.
31 mart vakası
Genç osman'ın katli.
Şehzade mustafa'nın katli.
Babıali baskını.
(bkz: baideng savaşı)
(bkz: büyük taarruz)
(bkz: kavimler göçü)