bugün

işlemediğimiz bir suçtan dolayı "soykırımcı" ilan edildiysek,
yad ellerde sınırlarda "türküm" diyince vebalı muamelesi görüyorsak,
cumhuriyetin kurucusu yüce önderi sevmek suçu işliyorsak,
biz eşek gibi çalışıp vergimizle, tanımadığımız ama yan gelip yatan 10 aileye bakıyorsak,
kaçak elektrik kullanmıyorsak,
devlete hep saygı ama hiç isyan bilmiyorsak,
benim mehmet'imle, terörist aynı ayara gelecekse,
ve biz de bugünleri gördüysek...

benim gibileri bir çınar ağacının altına gömün gitsin.

(gerisini de siz tamamlayın işte, sinirden yazamadım.)
dağa çıkıp devlete silah sıkmadan gündeme getirilemeyecek açılımdır.
avrupa'da sürekli bir dışlanılmaktan bahsediliyor. türkler'i dışlıyorlarmış avupa'da. niye dışlıyorlar acaba ? bunu çok sevgili iktidardaki vatandaşlar açıklaya bilir mi ? yıllardır türkler neden dışlanıyor ? avrupada ki topraklara, henüz ortada bir avrupa dahi yokken girmiş milletin, devamında gelen bir millet neden o topraklarda dışlanır ? abuk subuk siyasetinizden dolayı, ya da bilmem ne yalakalığı yaptığınızdan dolayı olabilir mi acep ?

devlete karşı boynumuz kıldan inceymiş. niye ince ? özelliğiniz ne ? benim özelliğim ne ? ben size neden boyun eğicekmişim ? sizin için neden, sizin hesabınıza çalışacak mışım ?

beni bugüne kadar siz mi yaşattınız ? ben türk müyüm, yoksa başka bir şey mi ? osmanlı'nın, atatürk'ün evlatları biz değil miyiz ? biri açıklasın. siz, şunun şunun evlatlarısınız, şunun şunun çocuklarısınız desin. eminim bu yazıyı okuyan bazı sözlük teröristleri, ''siz bilmem ne çocuğusunuz'' demişlerdir içlerinden. bunu dedirtebiliyorsan, neden dedirttiğinide açıklamalısın. açıklamazsan bu ülkede sana yalakalık eden kimse kalmayacak yakında.
mehmet akif'in 'allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın.' sözünü hatırlatan bir ifadedir.
eğer böyle giderse, kendi ülkemizde bizi bize yabancılaştırdıkları için olması muhtemel söylem.
türk ün, türk ün şerefinin, türk ün haklarının, türk ün geçmişinin, türk ün atalarının bir kenara atılıp çiğnenmeye çalışıldığını düşünürsek; doğru bir tekliftir. açılımı kimden istediğin ve kimden geleceğinin de ayrı bir önemi vardır... *
derhal demagojiden arındırma kursları açılıp, sorunun kaynağına inilmelidir.
benim askerimin anası ile dağdaki kalleşin anası aynı sıfatı alabiliyorsa:
(bkz: rte nin terorist annelerine şehit annesi demesi)
bebek katili ve sözlük formatına aykırı birçok küfürü fazlasıyla hakeden abdullah öcalan a ülkenin başbakanı tarafından sayın diye hitap edilirken;
aman kendilerini dışlanmış hissetmesinler aman soyutlamayalım diye diye tepemize çıkarttıklarımızın kaçak kullandıkları elektrik su paralarını biz öderken,
ülkenin cumhurbaşkanı bizi, sözde soykırım ile suçlayan ülkeye maç izlemeye gidebilirken,
bu ülkenin yönetilmesinde en çok söz hakkı bulunan vatandaşım, düşünce özgürlüğünü 1 ton kömür ve 1 çuval pirinçe satar hale gelmişken,
ve hiçbirimiz buna ses çıkarmazken, haklı bir istektir.

ama neyi kimden istiyoruz işte burda çelişiyoruz...
olsun efendim olsun sonuna kadar dayatılan yasalara,vatandaşın üç kuruş parasına göz dikenlere,memleketin hiç derdi yokmuş gibi ameleye harcanakcak güneş kremi masrafına,kesilen nema ödemelerine,münevverin yakalanmayan katiline,kokuşmuş boğazına kadar hizipçi devlet kurumlarına...alayına kafasını takan türk değil midir,ezilen,sömürülen,horlanan-kendi vatanında bile eziyet gören türk- türkiye cumhuriyeti vatandaşının açılımı, sorunlarının açılımı olsun!
türkçe eğitimle başlanabilir bu açılıma.
(bkz: odtü)
(bkz: boğaziçi)
(bkz: bilkent)
(bkz: anadolu liseleri)
(bkz: kolejler)
(bkz: türk açılımı)