bugün

(bkz: etmezsen nah böylesin O)
türkiye cumhuriyeti devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes türktür. şimdi intihar etmezsen ne denli büyük bir kişiliksiz olduğunu göstereceksin. hadi lan ciğersiz, et?
(bkz: provokasyon)
(bkz: faşizm)
-türk olsaydım intihar edebilirdim.
-sen türk değil misin.
-hayır.
-peki nesin.
-..........
-merak etme bizimkiler dünyayı inletirken, anadoluya gelirken senin ninelerini elden geçirmiştir. o yüzden sende türk sayılırsın. yani sen intihar etmelisin.
-tamam

not: .......... boşluğa yazılabilecek millet isimelri değişkendir. bir ayda birden fazla olabilir.
şeref ağır bir olgudur her bünye kaldıramaz. bu yüzden sen intihar et en iyisi.
(bkz: kedinin ulaşamadığı ciğere mundar demesi)
(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış) denilesi cümle öbeğidir.

türkler senin eksikliğinle hiçbirşey kaybetmedi dedirtir.
"idraki meali bu küçük akla gerekmez,
zira bu terazi bu kadar sıkleti çekmez."

Doğru önermedir. Zira bu etnik döküntü Türk Olmanın şerefini üzerinde taşıyabilecek genotip ve hatta fenotipe sahip değildir...
''Sen Türk olsaydın ben intihar ederdim.'' denilesi söylemdir.
(bkz: ne mutlu türk üm diyene)
kürtlere yapılan olumsuz yorumlardan nefret ettiğim ve eleştirdiğim kadar karşıt milliyetçilik kokan ve yine aynı oranda nefret ettiğim ve eleştirdiğim durumdur.
türk olmayan ölsün diince faşist derler haklıdırlar da ama bu yazıya faşistçe demeyenin samimiyetini sorgularım.
alman sevgilim beni terkettikten sonra ülkesine dönmüş ve çok kısa bir süre sonra alanya'ya yerleşme kararı almıştı.

bunu benden kurtulduktan sonra planlayıp rahat rahat yerleşmek istediğini düşünmeye başlamişken bir gün karşılaştık. sebebini sordum neden türkiye diye. bana, orada kimsenin umurunda olmadığını sokakta gecirdiği kücük baygınlıkta kimsenin kendisine yardımcı olmadığını ve hastalığını evinde yalnız gecirmek zorunda kaldığını, buraya yerleşme kararını bu olaydan sonra aldığını söylemiş ve eklemişti; burada hic yalnız değilim, tüm komşularım yanımda hapsurduğumda dahi 'sağlıklı yaşa' diyorlar artık türk'üm demişti. intiharda etmedi üstelik.
sonra bu olayı kutladık ve yine terketti beni. başkasını buldu, etrafında insanlar var ya hep.

ve hic yalnız kalmadı.

bi daha da görmedim zaten şişmanlamıştı.
türk olamadığı için acı çeken insan eylemi. *
aynı zamanda kendini bu kadar küçük görmekte de haklıdır bu kişi.
(bkz: sinek küçüktür ama sözlük bulandırır)
karısını yatakta başka bir adamla gören ecnebi kişisinin edeceği laftır.
örnek:
karısını yatakta basan ecnebi kişisi şaşırır ve o cümleyi kurar

- ohaaa türk olsaydım intihar edebilirdim! e tabi onlar çok takıyo boyle şeyleri
- eee ben türk değilimki o zaman sorunun temeline ineyim *
-laura ilişkimizde ters giden nedir?

L- ters giden bişey yok sadece çok sarhoştum

-neyse bunları şu aşağılık herif gittikten sonra konuşuruz.

aşağılık herif- abi vallaha ben de çok sarhoştum hem ben de olsam intihar etmezdim abi karıyı vururdum

ah- ben türküm bu arada abi söylemiş miydim?

- ohaaaa
bunu söyleyen şahıs, türk olmaktaki asaleti taşıyamayacağını bildiğinden böyle bir yorumda bulunmuştur. o sevmediği türk'ün askerinin karşısına çıkmaya g*tü yemediği için sinsi sinsi saldıran bir mahlukat olmaktan çıkıp birden türk olmak zorlar bünyeyi zira.
(bkz: rüyasında darı gören aç tavuk)
herifin o kadar zoruna giden bir durumdur ki acımasızca masum türkleri öldürmekte ya da teşebbüs etmektedir cinayete...
arabayla giderken bana havlayan bir köpek için nasıl arabamdan inip havlamıyorsam, senin için de farklı bir şey yapmam dediğim söylem. evet hepimiz zengin değiliz, evet her şeye zam var, evet adam gibi yöneten bir babayiğit daha çıkmadı ama bunlar benim sorunum ve biz bütün bunlara rağmen devletimize laf ettirmeyecek, isyan edip dağa çıkmayacak ve masum çocukları katletmeyecek kadar asil bir milletiz. senin yurt dışında veya dağlarda havlamana ses çıkartmamamız, gencecik evlatlarımızı şehit vermemiz, yollarda korkusundan her yerini kapatmış yüzlerinde puşilerle oraya buraya havlayan köpeklerine cevap vermememiz, sanmaki senden veya dış mihraklardan korkumuzdan, bil ki bunlar bardağın dolmasını beklememizden ve size yani dağdakilere ve yabancılara metres olanlara acımamızdandır. bardağı doldurduğunuz gün, o suda boğulacaksınız. hah işte biz o günü bekliyoruz ki tarih bunları yazarken, okuyanlar bir kere daha helal olsun desinler, tarih boyunca türk milleti olarak yaptığımız her şeye dedikleri gibi.

(bkz: benim milletim bana senin milletin sana)
zaten çoktan ölmüş bir insanın söylemidir.
(bkz: Tohumu az gelmiş insan)
bir milliyete sahip olmanın övünç ya da utanç kaynağı olmaması gerektiğini kavrayamamış bir insanın sıçmış olduğu söz öbeğidir.
herhalde şunu anlatmak isteyendir: türk olmak adına yapılan edilen uygunsuz şeylerden ve aşırı milliyetçi davranışlardan ve dahi bunların sonuçlarından utanıyorum ve yaşamak istemiorum.tutan yok buyur arkadaşım.bir millete mensup olmak aynı millete mensup kişilerin yaptıklarından sorumlu olmayı gerektirmez.

etrafımda gördüğüm ve sinir olduğum iki çeşit davranış var son zamanlarda:
birincisi türk olmaktan utanma ve derin bir aşağılık kompleksi, diğeri de türk olmaktan kaynaklanan manasız bir kibir.
bu ikisin arası yok mu arkadaşım.yok mu bu ikisinin arasında sağlıklı bir ilişki kurmanın yolu?

milliyetimle övünmüyorum ya da ondan dolayı utanmıyorum. çünkü insanı değerlerim ondan önce geliyor.ingiliz olsaydım nasıl kibir duymayacaksam ya da fransız ya da bir eskimo ya da türk olduğum için de intihar etme isteği doğuracak bir utanç duymuyorum.

alahtan akıl sağlığı,mantıklı düşünemli yeteneği ya da en azından biraz insanlık diliyorum gereksiz aşağılık kompleksi duyanlara ve gereksiz bir kibir içinde olanlara.
Bunu soyluyen ya kurt ya ermeni kokenli insanlardir.