bugün

- Medine-i Münevvere de başlattığımız "istiklâl Harbi" bizim ikinci hicretiniz olarak anlaşılmalıydı. ilkinde Mekke'den, ikinci hicretimiz de ise hem Mekke'den, hem Medine'den çıkarıldık.
"Ben bu toprakları gâvura yedirtmem, ölürüm de gâvura boyun eğmem!" diyenlerin hemen hemen hepsi "ŞEHiD" oldu.
"YA RABBi BENi DE ŞEHiD OĞULLARI SIRASINA KOY, BENi ONLARLA HAŞRET."
Aklımıza böyle bir dua hiç geldi mi?
görsel
Seçimin kilit ismi soğan soğan adamdır yedirmeyiz soğan şöyle soğan böyle diye diye soğanı Özdağı abartıp şişiren siyasete duygusal yaklaşıp hatalı çıkarımlarda bulunan tipitipler kesinlikle şüphesiz..
Siyasal islamcıların elinde oyuncak olmuş sözde milliyetçiler.
Cay-ı dikkat bir hal: Türk milleti anasır-ı islamiyye içinde en kesretli olduğu halde, dünyanın her tarafında olan Türkler ise ancak Müslümandır. Sair unsurlar gibi müslim ve gayr-ı müslim olarak iki kısma inkisam etmemiştir. Nerede Türk taifesi varsa, Müslümandır. Müslümanlıktan çıkan veya Müslüman olmayan Türkler, Türklükten dahi çıkmışlardır. Halbuki küçük unsurlarda dahi, hem müslim ve hem de gayr-ı müslim var.

"EY TÜRK KARDEŞ! BiLHASSA SEN DiKKAT ET! SENiN MiLLiYETiN iSLAMiYET'LE iMTiZAÇ ETMiŞ, ONDAN KABiL-i TEFRiK DEĞiL. TEFRiK ETSEN, MAHFSIN! BÜTÜN SENiN MAZiDEKi MEFAHiRiN, iSLAMiYET DEFTERiNE GEÇMiŞ. BU MEFAHiR; ZEMiN YÜZÜNDE HiÇ BiR KUVVETLE SiLiNMEDiĞi HALDE, SEN ŞEYTANLARIN VESVESELERiYLE, DESiSELERiYLE O MEFAHiRi KALBiNDEN SiLME!.."

(Bediuzzaman Said Nursi (Rahimehullah)-"Mektubat" s. 297-303 )
Şahsımdır.
güncel Önemli Başlıklar