bugün

karamanoğulları büyüyor.
Yahudiysen tamam sizde soy anneden geldiği için atam demeyebilirsin. Ama islamiyette soy babadan gelir.

Bunu bilmemek ne büyük cehalet.

Biz genetiği reddetmedik ki? Ulan hep aynı nane sıkışınca saçmala. Bu kuraldır, dinin bir kaidesi inanmayabilirsin. Bana ne!

Ayrıca hekimim ben. Senin mendel genetiği dediğin tıbbi biyoloji ve genetiğin dersini aldım.
bunu efendi gibi anlatabilirsin bu kadar saldırmaya, nefret kusmaya ne gerek var?
Kafaya gel hele. Müslümanlarda Soy babadan gelirmiş. Anasına benzeyen müslüman yok sanki, anasından genetik hastalık alan müslüman hiç yok ya atin gitsin amk! Nasılsa tutan yok. Bir insan 23 kromozom anadam 23 kromozom babadan alır.
Soy ile genetiği karıştırıyorsunuz. Genetik ayrı bir konu soy ayrı.

Soy, kişinin hangi atadan geldini söyleyen külliyattır. Hani osmanlı da baba adı ile çağrılır ya çocukar. Ali oğlu mehmet gibi. Bu soydur.

Kişinin kimlerden olduğunu bildirir. Bu sosyal hayat ve devlet için mühimdir. Tasavvufta bile mürşidinin silsilesini bilmeyen manevi yol kat edemez.

Bu kadar önemli olmasaydı soyadı kanunu ile koca halkın atalarıyla olan bağını koparmazlardı.

Genetik ise bir bilim dalıdır. .Doğru, kişi genlerini anne ve babasından eşit olarak alır ancak burada bile cinsiyeti belirleyen babadır.

Gerçi ben neyi anlatıyorum ki. Soysuz olmak kötüdür. Bunu bilin kafi.
demeyim diyorum ama abi siz geri zekalı mısınız. kendisini bu ulusa, vatana, dine ve her kutsala feda eden her cefakara atam derim. bu konuda ırka da takılmam. kişisel menfaatler haricinde saydığımız bu yüce unsurların hepsi için savaşmış, mücadele etmiş insanlar benim atamdır. yalnız bazı atası hıyarların düz mantığı anlamaz bunu zorlamayın.
örnek verecek olursak köse mihal de benim atamdır, müteferrika da. padişahlara atam diyenlerin de sebebi ne olsa gerektir. anlamanı beklemiyorum ama kafanı salla geç.