bugün

yahu o kadar çoklar ki nereden başlayacağımı bilemiyorum. gerçekten.

yaklaşık 1 yıldır türkiye'deyim ve türk kadınlarıyla az da olsa ilişkilerim oldu. tabi ki bunu övünerek söylemiyorum. elimde başka bir alternatif olsa suratlarına bakmam.

geri zekalılar daha iyi anlasın diye madde madde dizeceğim şimdi.

-sosyal platformlara düğün, nişan, kına gibi sikko özel günlerde giyindikleri kıyafetleriyle boydan fotoğraf çekinip yüklemeleri.

-kendilerinden daha güzel ve alımlı kadınları çekememeleri.

-eski sevgililerine olan ağlak ve zikilesi zaafları.

-eski sevgililerinin hepsinin "o.ç." olması ama kendilerinin en zeki, en güzel ve en ahlaklı kız olmaları.

-beyinlerini çalıştırmamaları. "uğraşamam, bakamam şimdi, işim var, şunu yapmam, uykuyu severim." gibi kendilerini tanımlayan ifadelerle sosyal platformlarda bunlarla övünmeleri. gerçekten geri zekalılar değil mi?

-övündükleri kötü özelliklerini karşılarındakine iyi bir şeymiş gibi yansıtarak kendilerini ulaşılmaz bir pozisyona sokmaya çalışmaları. üstelik bunu karşısındaki insanı tanımadan yapmaları.

-karşısındaki erkeğe tanıyıp şans verdikten sonra it gibi aşık olup, kapısında kul köle olmaları. karakterlerinden vazgeçmeleri. o içlerinde gizledikleri kocaman çingeneyi bastıramamaları.

-kitap okumamaları.

-kitap okuyanlarının, kitap okuduklarını belli etme hastalıkları.

-ders çalışırken fotoğraf çekip sosyal medyada "vize zamanı :(:(" şeklinde paylaşmaları.

-edirne'nin batısına gitmediği halde fransızca söz paylaşmaları. türkçe yazdıklarında kezban diye adlandırılacaklarını biliyorlar çünkü.

-son zamanlarda moda olan göğüsün üç parmak üstünden, alt dudak hizasını alacak şekilde fotoğraf çekip profile yerleştirmeleri.

-birlikte oldukları erkekleri arkadaş ortamında meslekleriyle anlatmaları. örn: mühendis çocuk, doktor olan, barmen var ya hani vb...

-kendilerine yapılan eleştiriyi hazmedememeleri, hazmedemedikleri gibi bunları "dinlemeye" bile tahamüllerinin olmaması.

-bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda bünyesel olarak ultra cahil yaratıklar olmaları.

-sevgililerini deli gibi aldattıkları halde hepsinin birer ahlak abidesi olması, aldatılmayı hazmedememesi.

-beraber olacakları insanın sosyal statüsünün kendi egolarına olan etkisi.

-bir yere eğlenilmeye gidildiğinde çalan şarkının sözlerine dudaklarla eşlik etmeleri. anladık ezbere biliyorsun. ee?

-zırt pırt elinde telefonla selfie çekmeleri. insanların durup dururken kendilerine bir cihaz yöneltip gülerek poz vermeleri bana enteresan geliyor.

-pis olmaları. zihnen ve bedenen.

-kendi potansiyellerinin farkında olmayıp, her daim kaslı, yakışıklı, zengin birini istemeleri. istemiyorum diyen çirkindir.

-çirkin olanların egolarını erkeklerin yaptığı şeylerle vakit geçirerek cilalaması. örneğin online oyun oynamak, maça gitmek, "ölümüne fenerbahçe!!!" gibi paylaşımları.

-ortama kıskandıkları bir kadın girdiği zaman birbirlerinin gözlerine bakıp ağız burun hareketleriyle ortama giren kadını aşağılama çabaları.

-flört aşamasında erkeğe eziyet etmenin bir marifet olduğunu zannetmek. bunda geri zekalı kuku düşkünü erkeklerin de payı büyük.

-yabancı erkeklere koşulsuz vermeleri. tecrübeyle sabit.

-iş yerinde x işi 15 dakikada bitecekse, 3 saate yayıp çok iş yapmış gibi görünmeleri. bu konuda harikalar gerçekten.

-ilişkinin ilerleyen safhalarında er kişiden olan beklentilerin evliliğe doğru adım adım ilerlemesi. hayır siz baskı yapınca o çocuk sizinle evlenecek mi anlamadım ki? nerede o ilişki başındaki kadın, nerede şimdiki kadın...

-sözlük, facebook, twitter, instagram, tumblr ve daha adını sayamadığım bir çok sosyal platformda hiç üşenmeden saatler geçirip "boş vaktim yok" diye zırlamaları. boş vaktin var ama boş vaktinin amına koyuyorsun be güzel kızım.

-karşısındakini geri zekalı yerine koyup yalan söylemeleri, kendi yalanlarına kendileri inanmaları.

-fiziksel görünüşleri eşeğin kuyruk sokumuna benzediği halde, internet gibi mecralarda afrodit kimliğine bürünmeleri.

-geri zekalı oldukları halde kendilerini "sapyoseksüel" olarak tanımlamaları.

-sadece karşı taraftan bir şeyler beklemeleri. erkek şöyle olsun, böyle olsun, şunu yapsın, şu kadar kazansın, şöyle giyinsin, şöyle ziksin... eee? sen ne yapacaksın? ne vereceksin ona? neyin var senin karşındakine bir şeyler katacak?

yahu gerçekten anlata anlata bitiremedim.

anlatsam da anlamayacaksınız zaten.

geberin.
Çok pis aşık oluyorlar
çok özlüyorlar
aşıkken her boka ağlıyorlar
çok romantik oluyorlar..

Not: kendimden biliyorum.. evet gebermeliyiz..
türk erkeğinin tiksindiren özelliklerinin yanında hiçtir.

bu ülkede özgacan aslan olayını bilip de erkek milletinden kendini uzak tutmaya çalışmayan kız kaldı mı? sen hiç iki kadının bir erkeği otobüste bıçaklayıp yaktığını gördün mü?

yok selfie çekermiş, yok şarkıya eşlik edermiş. çok mu zoruna gidiyor hemşerim?

ha yabancıya ''vermek'' meselesi de basit. o adamlar yarın kafasına kakmayacak yediği boku onu biliyor. ailene söylerim, yok resim çektim diye tehdit etmeyecek. onu biliyor.

demem o ki önce kendine bakacak herkes.
Sorunlu adama katılmaktayım..
(bkz: aferin oğluma)...
hiç üşenmemiş nerdeyse eksiksiz yazmış. tebrikler. bazı eksikler var yine de belki üzerinde tez yazılması gerekiyodur bilemedim.
empati yapmiyorlar. bir kez yapin be amk.
ben her şeye rağmen kabul ediyorum sözlük, bakir ölmek istemiyorum.*
(bkz: okumadım kardeş durumumuz yoktu)